Cezaevinden izinli çıktı: Önce bıçakladı ardından kızgın yağ ile yaktı

İstanbul'da cezaevinden izinle çıkan Ersin Ülker, iki çocuğunun annesi kadını önce bıçakladı ardından çaydanlıkta ısıttığı kızgın yağı üzerine döktü. Vücudunun büyük bölümü yanan kadının yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.
Küçükçekmece Halkalı'da pazar günü sabah saatlerinde, cezaevinden izinli çıkan Ersin Ülker, 1,5 yıl önce ayrıldığı imam nikahıyla yaşadığı kadını önce bıçakladı ardından çaydanlıkta ısıttığı kızgın yağ ile yaktı.

28 yaşındaki K. T., Ersin Ülker ile 6 yıl imam nikahıyla birlikte yaşadı. 5 ve 3 yaşlarında iki çocukları olan çift, 1,5 yıl önce ayrıldı. 40 yaşındaki Ersin Ülker bu sırada hırsızlık suçundan cezaevine girdi. Ersin Ülker, geçtiğimiz hafta cezaevinden bir haftalığına izinli çıkarak genç kadının iş yerine gitti. İddiaya göre genç kadın, Ersin Ülker'in barışma teklifine olumsuz yanıt verdi. Tartışmanın ardından iş yerinden ayrılan Ersin Ülker, ertesi gün sabah saatlerinde K. T.'nin oturduğu eve geldi. Ersin Ülker, balkon kapısından gizlice eve girdi.

ÖNCE BIÇAKLADI SONRA KIZGIN YAĞ DÖKTÜ


Mutfağa yönelen Ersin Ülker, tezgahtaki sıvı yağı çaydanlığın içine boşalttı. Ersin Ülker, çaydanlığa doldurduğu yağı ocağa koyarak ısıttı . Tezgahtan bir bıçak da alan Ersin Ülker, kadının uyuduğu odaya girdi K. T.'yi uyandıran Ersin Ülker iddiaya göre "Bana yar olmuyorsun, başkasına da olma" diyerek kadını önce bacağından bıçakladı, ardından kafasından aşağı kızgın yağ döktü. Kadının çantasında bulunan bir miktar parayı da çalan saldırgan kaçtı.

KOLU KESİLEBİLİR

28 yaşındaki genç kadının kolları, yüzü ve göğsü dökülen yağ ile yandı. Yaralı kadın, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kübra T., olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Vücudunun büyük bölümü yanan K. T.'nin tedavisi sürerken, bileğinin kesilme riski olduğu öğrenildi. Yaşanan olayı anlatan geç kadının halası, "Eski kocası hapisteydi, 1 hafta izinli çıkmış. Çocuklarını gördü. Pazar günü de kızgın yağ ile yaktı. 'Bana yar olmuyorsun, başkasına da yar olma' diyerek yaktı. Daha önce de aralarına problem oluyordu. Evinin eşyalarını falan satmıştı. Hem yaktı, hem de parasını aldı gitti. İdam edilmesini istiyoruz. Bizim duyduğumuza göre tekrar cezaevinde şu an. K.'nin kollarındaki damarlar açılmazsa kesilebilirmiş. Bir an önce iyileşmesini istiyoruz. Herkesten destek bekliyoruz" diye konuştu.


SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Olay sonrası kaçan Ersin Ülker'in tekrar tutuklanarak cezaevine gönderildiği ve 38 suçtan sabıkası olduğu öğrenildi.

Ersin Ülker'in borcunu ödemediği için Edirne Açık Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu öğrenildi. Ülker'in 7 Eylül'de izne ayrılarak cezaevinden çıktığı belirtildi. Ersin Ülker'in 11 Eylül'de cezaevine teslim olmadığı olayı da 15 Eylül sabahı gerçekleştirdiği kaydedildi.

"Hırsızlık", "Yağma", "Uyuşturucu madde satışı", "Aile içi şiddet suçları"ndan 38 kaydı bulunan Ersin Ülker, olaydan 5 saat sonra Kanarya Mahallesi'nde bir sokakta yakalanarak gözaltına alındı. Ülker, 'Yakarak kasten yaralama' suçundan sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Metris Cezaevine gönderildiği kaydedildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ