Mustafa Cengiz’den Fenerbahçe’ye olay yanıt: İki tane tıfıl yönetici...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kemerburgaz'daki tesislerin tanıtımı sırasında ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin yöneticileri Selahattin Baki ve Metin Sipahioğl için 'İki tıfıl yönetici' ifadesini kullandı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe ile aralarındaki şampiyonluk sayısı tartışmalarını yeni açıklamalarla alevlendirdi.

Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonluklarını talep etmesiyle ilgili konuşan Cengiz, “Bugüne kadar bir tane tarihçi çıkarmadılar. Bula bula Vahdettin’i buldular. O da diyor ki, herkes Fenerli doğar, sonra başka takım tutar. Allah Allah biz Adana’da, Antep’te Fenerbahçeli olanlara hayret ederdik, ‘Sen nasıl Fenerli oldun’ diye. Espri ama hâlâ öyledir yüzde 60-70. Giderek de arttı. Herkesin Galatasaraylı olmasını da istemem. O zaman farkımız ortaya çıkmayacak” ifadelerini kullandı.


Galatasaray Lisesi Müdür Vahdettin Engin’in Fenerbahçe’nin talebini haklı bulmasını eleştiren ve Fenerbahçeli yöneticiler Selahattin Baki ile Metin Sipahioğlu’nu hedef alan Cengiz, “İki tane tıfıl yönetici. Akıl yaşta değil, baştadır. Tarihten uzak insanların, iflas etmiş tüccarların şeyi gibi karıştırması. Dün galip geldiler iki gündür suskunlar” dedi.

Fenerbahçe’nin canlı yayın davetini de değerlendiren Cengiz’in açıklamaları:

“Devamlı diyorlar ki ‘sen bize hırsız dedin, sen hırsızsın.’ Bende baktım nerede demişim. Ben diyorum ki, secaati arz ederken sirkatin söyler. Şimdi bunu görüyor, kelimeyi ayırıp da bölerseniz anlamını tamamen yitirir. Bir de sinirleniyor. Secaat arz ediyor yani. Secaat ne demek? Mertlik, yiğitlik. Oo bunu görmemiştim bize hırsız diyor. Ben size hırsız demiyorum.”

“BENİ İKNA EDEMEZLER, 1 ŞAMPİYONLUKLARI EKSİLİR”

“Google’a baksınlar. Ben başkanlara muhattabım. Bir komedi daha yapalım. Ben ikna mı edeceğim Ali Koç’u? Benim konuşmamla ikna olacaksa her gün konuşurum. Beni ikna edebilir mi? Bugüne kadar bir tane tarihçi çıkardılar mı? Kendi yazdıkları metni deklare ettiler mi? Ben ettim. Beni ikna edemez arkadaşlar. Hatta korkarım 1 şampiyonlukları eksilir.”

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ