Lyon-Marsilya maçında Payet’i yaralayan taraftara ibretlik ceza

Lyon ile Marsilya arasında yarıda kalan olaylı maçın faturası kesildi. Payet'e attığı su şişesi nedeniyle karşılaşmanın devam etmesini engelleyen taraftar hakkında derslik bir karara imza atıldı. Taraftarın avukatı, konu ile ilgili açıklama yaptı.

Fransa Ligue 1’in 14. haftasında oynanan Lyon-Marsilya maçı, henüz 5. dakikada çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalmıştı.

Marsilya Kaptanı Dimitri Payet’nin kafasına gelen su şişesiyle yararlanırken, konuk ekip sahaya geri dönmeyi reddedince hakem karşılaşmayı iptal etmişti.


Tribünden attığı su şişesiyle maçın iptal olmasına kadar giden olaylara sebep olan ve Payet’i yaralayan taraftar hakkında hapis istemiyle dava açıldığı öğrenildi.

Kasten yaralamaktan hakim karşısına çıkan taraftara 6 ay hapis cezası verildi. Taraftara ayrıca 5 yıl stadyumlara giriş yasağı getirildi.

AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Payet’i yaralayan taraftarın avukatı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Öncelikle müvekkilimin, tanımadığı Dimitri Payet’i kasten yaralamak istemediğini belirtmek isterim. Ayrıca maçın yarıda kalmasını da istememiştir. Stadyumlara girememe cezası anlaşılabilir. Müvekkilim sportmenliğe aykırı bir harekette bulunmuştur. Bu cezayı kabul etmiştir. Ancak hapis cezası haksız bir karardır” dedi.

Bu sezon daha önce oynanan Montpellier-Olimpik Marsilya, Nice-Olimpik Marsilya, Angers-Olimpik Marsilya, Lens-Lille ve Saint-Etienne-Olimpik Lyon karşılaşmalarında da olaylar çıkmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ