Formula 1, İstanbul GP’nin iptal edildiği açıkladı

Formula 1, Haziran ayındaki Türkiye Grand Prix'sinin yarış takviminden çıkarıldığını açıkladı.

Şampiyonlar Ligi Finali’nin ardından İstanbul için çok önemli organizasyonlarından biri olan Formula 1 İstanbul GP’nin de iptal edildiği açıklandı.

Dünyanın en büyük motor sporları etkinliği olarak kabul edilen Formula 1 resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile 3 Haziran’da Türkiye’de düzenlenmesi planlanan İstanbul GP’nin iptal edildiği duyuruldu.


Geçtiğimiz ay Kanada GP’nin yarış takviminden çekilmesiyle beraber İstanbul GP’nin düzenlenmesi kararlaştırılmıştı. Normal takvimde 11-13 Haziran’da organize edilecek yarış, Türkiye’deki pandemi durumu ileri sürülerek iptal edildi.

Yapılan açıklamada, “Seyahat kısıtlamaları nedeniyle Haziran ayında Türkiye’deki yarışı gerçekleştirmemiz maalesef mümkün değil” ifadeleri kullanıldı. Türkiye’nin takvimden çıkarılmasının ardından Fransa’nın bir hafta öne çekildiği ve Avusturya’da iki yarış yapılacağını duyurdu.

10 GÜNLÜK KARANTİNA KARARI EN BÜYÜK ENGEL OLDU

Formula 1 yönetimi, koronavirüsü salgını nedeniyle iptal ettiği Kanada Grand Prix'sinin yerine 13 Haziran'da düzenlenmek üzere Türkiye'yi dahil etmişti.

Ancak artan koronavirüsü vakaları sonrası Türkiye'yi ”kırmızı listeye” alan İngiltere, tüm planları alt üst etti.

Formula 1 takımlarından McLaren, Aston Martin, Alpine, Red Bull Racing, Mercedes-AMG ve Williams'ın merkezlerinin İngiltere'de bulunması ve Türkiye’den İngiltere’ye dönüşte 10 günlük karantina koşulu getirilmesi Türkiye GP'nin düzenlenmesinin önünde en büyük engel oldu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ