Eriksen kendine geldi ve ilk mesajı: Bana neler olduğunu bilmek istiyorum

Finlandiya ile oynanan maçta fenalaşan ve kalp rahatsızlığı geçiren Danimarkalı Christian Eriksen ''Bana neler olduğunu öğrenmek istiyorum'' dedi.

EURO 2020 B Grubu’nda oynanan Damimarka-Finlandiya maçının 42. dakikasında aniden yere yığılan ve bilincini kaybeden Eriksen durumunun iyi olduğunu belirterek bir mesaj yayınladı.

Yaşadığı kalp rahatsızlığı nedeniyle saha ortasında baygınlık geçiren yıldız futbolcu için tüm futbolseverler ve takım arkadaşı büyük bir korku yaşamıştı.


"İYİ DURUMDAYIM, PES ETMEYECEĞİM"

Olay sonrası ilk mesajını veren Eriksen yaptığı açıklamada, ”Herkese teşekkürler, hiçbir şeyden vazgeçmedim. İyi durumdayım ve şu anda bana neler olduğunu bilmek istiyorum, pes etmeyeceğim. Benim için yaptıklarınızdan dolayı çok teşekkürler” ifadelerini kullandı.

"TEKRAR FUTBOL OYNAMASINA İZİN VERMEYECEK"

Danimarkalı yıldız oyuncunun futbola devam edip etmeyeceği konusunda hala belirsizlik var ancak spor kardiyoloji profesörleri devam etme kararının çok büyük riskler taşıdığını belirtiyor. İngiliz Ulusal Haber Ajansı PA’ya konuşan profesör Sanjay Sharma, ”Hiçbir doktor Eriksen’in tekrar futbol oynamasına izin vermeyecek. Açıkcası orada bir şeyler çok ters gitti ancak hayata döndürmeyi başardılar. Sorumuz şu; Ne ve neden oldu? Orada birkaç dakikalığına da olsa öldü, tıp uzmanı buna tekrar müsade etmez” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ