Dünya futbolunun efsanesi Pele yeniden hastaneye kaldırıldı

Brezilya efsanesi Pele'nin, kolon tümörü tedavisi görmek üzere yeniden hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Dünya futbolunun yaşayan efsanesi Pele, kanser tedavisinin devamı için bir kez daha hastaneye kaldırıldı. Kolon kanserine yakalandığı için Eylül ayında uzun bir süre tedavi gördükten sonra taburcu olan dünya futbolunun yaşayan efsanesi Pele’den bir kez daha üzücü haber geldi.

Bir süre daha tedavi altında tutulacağı belirtilen Pele’nin hastalıkla savaşı devam ediyor.


Sao Paulo’daki Albert Einstein Hastanesi’nden yapılan açıklamada, 81 yaşındaki Pele’nin durumunun stabil olduğu, kemoterapi tedavisinin devam ettiği ve önümüzdeki birkaç gün içerisinde taburcu edilmesinin beklendiği duyuruldu.

"BÜYÜK ZAFERLERİ SİZİNLE KUTLAMAYA ALIŞIĞIM"

Pele'nin sosyal medya hesabı üzerinden geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Sağ kolonda şüpheli bir lezyonu çıkarmak için ameliyat oldum” ifadelerini kullanarak, “Geçen hafta bahsettiğim testler sırasında tümör tespit edildi” demişti.

Pele ayrıca, “Neyse ki büyük zaferleri sizinle birlikte kutlamaya alışığım. Bu maçı yüzümde bir gülümseme, ailem ve arkadaşlarımın sevgisi, bolca iyimserlik ve neşeyle karşılayacağım” ifadelerini kullanmıştı.

Pele’nin 31 Ağustos'ta Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen rutin testler için Brezilya’nın Sao Paulo kentinde bulunan Albert Einstein Hastanesi'ne gideceği açıklamış, sağlık durumunun iyi olduğu belirtilmişti.

Pele, Brezilya Milli Takımı ile 1958, 1962 ve 1970'te Dünya Kupası’nı kazanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ