Selçuk’tan Bahçeli’ye ‘beyni sulanmış’ yanıtı: Doğru dürüst Türkçesi bile yok

Eski Yargıtay Birinci Başkanı Prof. Dr. Sami Selçuk, kendisine ‘namert’ ve ‘beyni sulanmış’ diyen MHP lideri Devlet Bahçeli’ye “Doğru dürüst Türkçesi bile yok. Mertlikten söz edenlerin önce kendilerinin mert olması gerekir.’ karşılığını verdi.

Selçuk,  “Gücü yetiyorsa söylediklerimi çürütsün. Konuşmanın sahibini… yeterli biri olarak göremiyorum. Doğru dürüst Türkçesi bile yok. Seçtiği dalı bile telaffuz edemiyor. Benim için “Yargıtay eski başkanı” diyor. Doğru dürüst dil bilgisi bile bilmiyor.’ ifadelerini kullandı.

Cumhuriyette yer alan habere göre Eski Yargıtay Birinci Başkanı Prof. Dr. Sami Selçuk şunları söyledi:


"Yazdıklarımı bile anlayamamış birine ne söyleyebilirim ki?!  Amiraller bildirisi, açık seçiktir, kapalı değildir. Kimseyi küçümsemiyorum. Ama bana söven kişi, benim gözümde her sokakta her gün gördüğünüz kişilerden biridir. Haddini aştığı için bence onların düzeyinde bile değildir. Bana söven kişi, yeterince donanımı olmadığından olacak, sövgülerden medet uman, ucuz kahramanlarla sürekli gündemde olan biridir. Bu yüzden o kişi, benimle ilgili olarak da bu kez hekimliğe özenmiş; “beyni sulanmış” diyerek sınırlarını çok aşmıştır. Dün sövdüklerine bugün sarılarak ilkesizliğiyle şaşırtıcı yaşamsal çelişkilere düşen ve hiç güvenilemeyen birini ciddiye almam. Böylelerine verilecek en iyi yanıt, onları hükmen yok saymaktır. Kötü söz eninde sonunda sahibine döner.."
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ