Özel hayatı didik didik edilen CHP’li vekil Erdoğan’a patladı

Özel hayatının iktidar ve yandaşları tarafından siyasi şantaj amaçlı didik didik edildiğini söyleyen CHP’li Aykut Erdoğdu, sorumlu tuttuğu Erdoğan’a ‘vatana ihanet’ suçlaması yöneltti.


CHP’li Aykut Erdoğdu, sosyal medya hesabından özel hayatının ihlal edildiğine dair bir dizi paylaşımda bulundu. Saldırılardan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tutan Erdoğdu, iktidar ve Erdoğan’a sert sözlerle yüklendi.

İktidara yakın medyanın kendisini hedef gösterdiğini söyleyen Erdoğdu, ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin en yakın çevresinde olan kadın arkadaşlarını arayıp bir ilişkileri olup olmadığını sorduklarını anlattı.


BENİM TEK MURADIM…

Siyasi şantajlara prim vermeyeceğini söyleyen Erdoğdu, Erdoğan’ı etiketleyerek, “Benim tek muradım bir gün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan Vatana İhanet suçuyla yargılanmanız… Bu sayede bir daha kimse bu suçları işlemeye kalkışmasın” ifadelerini kullandı.

SUÇ ÖRGÜTÜ VE PARÇALARI

Muhatabının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Erdoğdu, “Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar… Bakanlarınız, üst düzey kamu yöneticilerinizden, yargıçlardan ve komutanlardan devletin emrinden çıkıp suç aparatlarınıza dönüşenler kurduğunuz bu suç örgütünün parçaları… Önce bu suç örgütünüzün yaptıklarını yazacağım… Sonra da size yazacağım” dedi.

Özel hayatıyla ilgili sadece eşine hesap vereceğini söyleyen Erdoğdu, “Benim eşim de bu mücadelenin bedelini bilerek bu mücadeleye girmeme izin verdi… Sizin şantajlarınıza boyun eğeceğimizi sanıyorsanız… Bunu zaman size gösterecek. Telefonla arayıp hakkımda sorular sorduğunuz kadınlar bu toplumun en yürekli, en cesur kadınları… Ailemden sonra en yakın olduğum ve hiçbir karşılık beklemeden benim yüzümden bedel ödeyen ve bu gidişle de bedel ödemeye devam edecek olan bu can yoldaşlarımdan özür dilerim” diye konuştu.

SUSARSAM YÜREĞİM KURUSUN

Özel görüntü iddialarıyla tehditler aldığını söyleyen Erdoğdu, “Elinizde ne varsa yayınlamazsanız şerefsiz, vicdansız ve alçaksınız… Ben sizinle savaştayım… Bu savaşta benim dışımda masum birini üzerseniz mesele benim adıma kişiselleşir… Kavgada yiğit olun. Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncelikle şunu bilmeniz isterim. Korku insani bir duygudur. Utanılacak bir durum da değildir. Sizden korkan sizin halinize düşsün. Ben ve benim gibi milyonlarca insan korku duvarını yıllar önce aştı. Şantajla, iftirayla, tehditle susarsam yüreğim kurusun” dedi.

KORKMASI GEREKEN ERDOĞAN

Erdoğdu sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Sayın Recep Tayyip Erdoğan korkması gereken varsa O da sizsiniz. Sizin yerinizde olsam ne hapisten ne de başka bir şeyden korkardım. Benim büyük korkum hesap veremeyen, hesap veremediği için zulüm eden biri olmaktır. Siz olmaktır. Bu yüzden benim en büyük korkum sizin gibi olmak.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan size bu satırları okutursalar bunları neden yazdığımı düşüneceksinizdir… Ben sizin kurduğunuz düzenle yıllardır mücadele eden ve yaptıklarınız yüzünden sizden hiç haz etmeyen bir karşıtınızım.

Kurduğunuz yolsuz, adaletsiz ve vicdansız düzenin aparatlarıyla her gün çatışıyorum. Telefonlarım dinleniyor. Evim izleniyor. Takip ediliyorum. Taciz ediliyorum. Tehdit ediliyorum. İftiralar atılıyor.

Bunu sadece ben yaşamıyorum. Bu zulmü yüz binlerce insan yaşıyor. On binlerce insan sizin işlediğiniz suçlar dolayısıyla hapislerde çürüdü. Çürümeye devam ediyor. Milyonlarca insan bu suçlarınızın mağduru olma korkusuyla yaşıyor.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan kurduğunuz suç örgütünün aparatlarıyla uğraşmanın faydası yok. Gerçeği saklamanın da bir faydası da yok. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz. Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız.

İşlediğiniz suçların milyonlarca mağduru var… Milli çıkarlarımız sizin şaibeli servetinize kurban oldu… Benim tek muradım bir gün sizin yargılanabileceğiniz tek suç olan Vatana ihanet suçuyla yargılanmanız… Bu sayede bir daha kimse bu suçları işlemeye kalkışmasın.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizi seçimle indirdikten sonra Vatana İhanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım. Yargılanmaya başladığınız günde savunma hakkınız engellenmesin ve hukuk içinde yargılanın diye mahkeme salonunda olacağım.

Son söz, ben sizin iftiralarınızla baş edemedim bu bana dert oldu. Ben de size boyun eğmedim bu da size dert olsun. Halep ordaysa arşın burada. Yüce Divan’da görüşmek üzere. Hodri Meydan.”

AKP’DEN İLK TEPKİ

Erdoğdu’nun iddialarına AKP’den ilk tepki AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Çelik, “Bu zihniyetle mücadele etmeye en kararlı şekilde devam edeceğiz. Bunlara sessiz kalmak millete ihanettir. Bu dil millet düşmanı bir dildir” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ