Kılıçdaroğlu: Elektrik şirketleri yeni zam için Saray'dan onay istemişler, sakın ha!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik şirketlerinin Saray'dan yeni zam oranı için onay istedikleri duyumunu aldıklarını kaydederek, "Erdoğan, böyle bir şeyi onaylamayı sakın aklından bile geçirme, sakın!" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik faturalarına yeni bir zam yapılacağı konusunda duyumlar aldıklarını belirterek, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Onaylamayı sakın aklından bile geçirme" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin olarak Twitter hesabı üzerinden AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi.


"Duyuyoruz ki elektrik şirketleri Saray'dan yeni zam oranı için onay istemişler" diyen Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, böyle bir şeyi onaylamayı sakın aklından bile geçirme, sakın!" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Bırakın zammı, iktidarın elektrik faturasında halka destek vermesi gerekir. Ya fatura inmeli ya halka destek verilmeli! Eğer bu soygun devam ederse biz halkımızla birlikte kararımızı verip, bu şirketlere ve faturalarına karşı adımlarımızı atacağız."
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ