Kılıçdaroğlu: 23'üncü paketi açıkladılar, ekonomide reform yapacak halleri yok

Hükümetin Ekonomide Reform Paketi'ni değerlendiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ekonomik paket açıkladılar. Kaçıncı biliyor musunuz, 23'üncü paket. Bunların ekonomide reform yapacak halleri yok, dağılmış vaziyetteler” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün açıkladığı Ekonomi Reform Paketi'nin eleştirdi.

Twitter hesabından video ile açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Sevgili halkım, ekonomik paket açıkladılar. Kaçıncı biliyor musunuz, 23'üncü paket. Sözde ekonomide reform yapacaklar. Allah aşkına açıklanan bu pakette işsize iş bulacağız bir cümle var mı?” diye konuştu.


Pakette tasarrufla ilgili maddeler olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu pakette, hiçbir Osmanlı padişahına nasip olmayan saraylarda oturuyorlar, 10'a yakın sarayda oturuyorlar, peki saraylarla ilgili tek cümlelik tasarruf var mı, yok. Hadi onlardan da vazgeçtik, 5'li çeteye dünyanın parasını ödüyoruz, oradan bir tasarruf var mı? Oradan da yok. Bunların ekonomide reform yapacak halleri yok, dağılmış vaziyetteler. Bize inanın ve bize güvenin, reform nasıl olurmuş, halkın çıkarı nasıl korunurmuş, işsize iş nasıl bulunurmuş, o bizim işimiz, onu biz yapacağız.”
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ