Karamollaoğlu ‘Altılı masanın önemi kalmadı’ sözünü açtı: Kimse çarpıtmasın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Altılı masa, benim kanaatim devam eder ama eskiden olduğu gibi büyük bir önemi kalmadı” sözlerinin ‘yanlış yere çekildiğini’ belirterek düzeltti.

Karamollaoğlu, “Seçime koalisyon olarak mı gireceksiniz” sorusunu, “Koalisyon diye bir şey yok artık aslında. Altılı masa, benim kanaatim devam eder ama eskiden olduğu gibi büyük bir önemi kalmadı” diye yanıtlamıştı.
Karamollaoğlu bugünse gazetecilerin “Altılı masanın önemi kalmadı mı, dağılır mı” sorunsunun ardından ilk açıklamasını düzeltti.

ANKA’nın haberine göre Saadet Partisi lideri şunları söyledi:


“Her konuyu bir yönüyle anlatmak ve bu yönüyle de istismar etmek mümkün. İttifakların eskisi kadar önemli olmadığını söylemiştik. Bunun sebebi de iktidarın bu konuda yaptığı değişiklikler. Ancak ‘Bunun hiçbir faydası yok, bunun hiçbir önemi yok’ demedik. Altılı masa çalışmaları bundan sonra da devam edecek, ister istemez bir dayanışma içinde.

Tek kişinin dediği oluyor. Başka kimseyle müzakere edilemiyor. Meclis’in önemi kalmadı. Halbuki biz, bunu yeniden değiştirmek, tek kişiye her şeyi endekslememek, mutlaka bir istişare kurumu olmasını temin etmek arzusundayız. Bu ittifaklara imkan veren değişiklikler yapılmadan önce de zaten biz, bir araya gelerek bu konuları görüşüyorduk. Referanduma giderken de bir araya gelmiştik. Bu referandumun faydalı olmadığını, geçmemesi icap ettiğini söylemiştik. Ama milletimiz o zaman pek iltifat etmedi bizim söylediklerimize.

Şimdi herkes, büyük bir çoğunluk görüyoruz ki ittifaklar bu memlekete bugünkü haliyle büyük bir fayda sağlamıyor. Ama ‘Hiç ittifak olmayacak’… Meclis’te çoğunluğunuz olmazsa mecbursunuz birçok siyasi parti bir araya gelip bir hükümet kurmaya. Bugün için bu da bu manaya geliyor zaten. Onun için ‘altılı masa’nın toplantıları da bu hafta sonunda bildiğiniz gibi bizim ev sahipliğinde yapılacak. Bu devam edecek kanaatindeyim, inşallah memleketimize hayırlı bir değişiklik, hayırlı bir gelişme olur diye ümit ediyorum ben. Kimse, bir kelimenin hemen alınıp çarpıtılmasıyla bir şeyler, yanlış şeyler çıkarmaya teşebbüs etmemeli.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ