CHP'li Torun'dan AKP'li Yavuz'a 'erken seçim' yanıtı

Yavuz'un 2021 yerel seçimlerinde kullandığı "Hiçbir şey olmasa bile bir şey oldu" ifadelere gönderme yapan Torun "Cehaletinden bir şey kaybetmemişsin" dedi.

Erken seçim gündemine ilişkin yaptığı değerlendirmede “Kasım ayında olabilir gibi tahminlerimiz vardı ama şu anda yasal seçim takvimine baktığınızda kasım ayına yetişmesi zor görünüyor" ifadelerini kullanan Seyit Torun, kendisine "Biz demiştik zaten. Anlıyorlar da biraz geç anlıyorlar. Olsun bunlarda böyle işte!" sözleriyle karşılık veren AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'a yanıt verdi.

Yavuz'un 2021 yerel seçimlerine ilişkin "Hiçbir şey olmasa bile bir şey oldu" sözlerine gönderme yapan Torun, "Anlaşılan cehaletinden bir şey kaybetmemişsin! Yetki sizde, varsa cesaretiniz hodri meydan!" dedi.


NE OLMUŞTU?

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, tv100 kanalında katıldığı bir programda erken seçim ihtimaline ilişkin soruya şu yanıtını vermişti:

"Kasım ayında olabilir gibi tahminlerimiz vardı ama şu anda yasal seçim takvimine baktığınızda kasım ayına yetişmesi zor görünüyor. Olsa olsa belki erken diyebileceğimiz nisan veya mayıs olabilir"
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ