CHP’li Altay: Erdoğan konuşurken, TV kanalları ’18+’ ibaresini kullanmalı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarını 18 yaşından küçüklerin izlememesi gerektiğini, TV’lerin uyarı yapması gerektiğini savundu.

AA’nın haberine göre Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Altay, Erdoğan’ın bugün, lideri olduğu AKP’nin grup toplantısındaki 52 dakikalık konuşmasının 32 dakikasını CHP’ye ayırdığının ve bundan memnun olduklarının altını çizerek, “CHP korkusu Erdoğan’da fazla nüksetmiş, bir paranoya hali içine düşürmüş” dedi.

Erdoğan’ın, konuşmada, partisiyle ilgili kullandığı ifadelere atıfta bulunan CHP’li siyasetçi şu ifadeleri kullandı: “Kendisine teşekkür ediyoruz; AK Parti Grubu’nda, CHP’de siyaset yapan herkesin bir kısa metrajlı filmini izledik. Eksik olmasın, sağolsun. Ama dili her geçen gün daha kabalaşan, kin ve öfke kusan bir hale geldi. Bir ülkenin cumhurbaşkanı ‘edepsiz, çirkef, cahil, sefil, habis’ ifadelerini kullanamaz, kullanmamalı. Bu, çocuklara kötü örnek olur. Erdoğan konuşurken ’18+’ diye bir ibareyi bütün televizyonların kullanması lazım.”


“Ne yapacağız şimdi? Güleceğiz. Kötü söz, sahibine aittir. Testinin içinde ne varsa o çıkar” diyen ve Erdoğan’ın konuşması sırasında, “Müflis tüccar eski defterleri karıştırır” sözünü anımsadığını söyleyen Altay, cumhurbaşkanının ülke ekonomisindeki yanlış kararlarının faturasının kendisine çıkmasını önlemek için eski defterleri karıştırdığını söyledi.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ