Beştaş: 6-8 Ekim’de sokağa çıkan paramiliterleri SADAT mı eğitti?

Meclis’te konuşan HDP Milletvekili Beştaş, “SADAT’ın derin yapılarla ilişkileri nedir? 6-8 Ekim’de sokağa çıkanları, paramiliter güçleri SADAT mı eğitti? SADAT’ın işlediği suçları, silahlı eğitimleri görünmez kılanlar neyi gizliyorlar?” diye sordu.


Meclis’te basın toplantısı düzenleyen HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın gündeminde bugün görülmekte olan Kobani Davası davası vardı.

‘İKTİDAR, KENDİ SUÇLARININ ÜSTÜNÜ ÖRTMEK İSTİYOR’ 


Kobani davası ile HDP’nin siyaset yapmasının engellenmek istendiğini belirten Beştaş, “Bu dava ile HDP’nin siyaset yapması, demokratik siyasete olan katkıları önlenmek isteniyor. En önemlisi de iktidar, bu dava ile kendi işlediği suçların üstünü örtmek istiyor” dedi.

“6-8 Ekim’de cinayet işleyenleri, paramiliter güçleri kimler eğitti, SADAT’ın işlediği suçları silahlı eğitimleri görünmez kılanlar neyi gizliyorlar?” diye soran Beştaş, şöyle devam etti:

‘6-8 EKİM’DE SOKAĞA ÇIKANLARI SADAT MI EĞİTTİ?’ 

“SADAT’ın derin yapılarla ilişkileri nedir, 6-8 Ekim’de sokağa çıkanları, paramiliter güçleri SADAT mı eğitti? Bu sorularımızın yanıtını istiyoruz. Deniz Poyraz’ı İzmir’de katledenlerin faillerinin bağlantıları kimlerle var? Bunun açığa çıkmasını istiyoruz. Konya Meram’daki 7 kişilik bir aileyi öldürenlerin SADAT ile bağlantısı nedir? Bu soruların cevabını vermeyerek aynı zamanda suçun da ikrarını yaptıklarını ifade etmek istiyorum. Etkin bir yargılama, adil bir yargılamayla. Çünkü yol iktidara çıkıyor. Oluşturdukları paramiliter yapılara çıkıyor bu soruşturmalar. Bu davalar açılırsa, bu kirli çete ilişkileri ortaya çıkacaktır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ