BBP, amblemini AKP ve MHP'ye soracak

Seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında ve kendi amblemiyle katılacağını açıklayan BBP'de Genel Başkan Mustafa Destici'den yeni açıklama geldi.

Partisinin seçimlere kendi adı ve kendi amblemiyle Cumhur İttifakı çatısı altında girme kararı hakkında açıklamalarda bulunan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Partinizin amblemi olmadığında seçmeninizin tamamını ittifak çatısı altında oy vermeye zorlanabiliyorsunuz. Ama kendi ambleminizi koyduğunuzda bir tane bile partinize gönül veren seçmeni kaçırmamış oluyorsunuz” dedi.

2023 seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında kendi amblem ve ismiyle girme kararı alan BBP Genel Başkanı Destici, Oda TV'ye yaptığı açıklamada, konuyla ilgili şunları söyledi:


"Seçimlere kendi isim ve amblemimizle Cumhur İttifakı çatısı altında gireceğiz. 2018 seçimlerinde partililerimiz AKP listelerinden aday gösterilmişti. Bu yöntemi 2023 seçimlerinde uygulamayacağız. Kendi amblemimizle girdiğimizde Cumhur İttifakı’na daha çok katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Partinizin amblemi olmadığında seçmeninizin tamamını ittifak çatısı altında oy vermeye zorlanabiliyorsunuz. BBP bu konuda yine çok başarılı bir parti. Ama kendi ambleminizi koyduğunuzda bir tane bile partinize gönül veren seçmeni kaçırmamış oluyorsunuz. Bazıları mevcut oy durumunu ve geçmişte aldığımız oyları hatırlatarak kendi adınız ve ambleminizle girerseniz milletvekili çıkaramazsınız diyorlar. Bu bizim önceliğimiz değil. Önceliğimiz Cumhur İttifakı’nın seçimleri kazanmasıdır.”

'İSTİŞARE EDECEĞİZ'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ittifakta üçüncü bir partinin amblem ve ismine sıcak bakmadığını hatırlatarak “Cumhur İttifakı ortaklarıyla bu kararınızı paylaştınız mı?” sorumuza Mustafa Destici “Elbette ki bunu ittifak ortaklarımızla da istişare ederek somutlaştıracağız” şeklinde yanıt vererek sözlerine şöyle devam etti:

“Devlet Bahçeli’nin bu konuda bir açıklamasını duymadım. MHP Türkiye’nin en köklü partilerinden biridir. MHP’liler vatansever insanlardır. Benzer hassasiyetleri taşıyoruz. Sayın Bahçeli’nin fikirlerine de saygı duyuyoruz. Bunu biz daha önce kamuoyunda zaten dillendirdik. Bizim önceliğimiz devletin bekası, ülkenin bütünlüğü ve milletin istikbalidir. Büyük Birlik Partisi ‘önce devletim, önce milletim ve önce ülkem’ diyen bir duruşa sahiptir. Bizim önceliğimiz bunlardan dolayı 2023 seçimlerini Cumhur İttifakı’nın kazanmasıdır. Özellikle güvenlik politikalarının devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz.”

'FİTNE ÇIKARMAK İSTEYENLER ÜZERİNE GİDİYOR'

Rize-Artvin Havalimanı açılışında Devlet Bahçeli’nin Destici’nin elini tutmaması görüntüleri kamuoyunda tartışılmıştı. Bu görüntüler hakkında ise Mustafa Destici, “Cumhur İttifakı içerisinde fitne çıkarmak isteyenlerin bunların üzerine gittiğini düşünüyorum. Biz aynı uçakla seyahat ettik. Gayet samimi bir havada geçti görüşmemiz” dedi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ