AKP-MHP kongreleri yaklaşıyor: ‘AKP tabanı, partide ve kabinede değişim istiyor’

Gazeteci Deniz Zeyrek, yaklaşan Cumhur İttifakı kongrelerinin hem kabinede hem de parti yönetimlerinde değişikliğe gidileceğine dair sinyal verdiğini söyledi.


24 Mart’ta yapılacak AKP kongresi öncesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceğine dair kulisler devam ediyor. Üstelik, gözler yalnızca AKP kongresine çevrilmiş değil. Cumhur İttifakı’ndan iktidar ortağı MHP de 18 Mart’ta büyük kongreye gidecek. İttifakın iki partisi bir hafta arayla kongre gerçekleştirecek. Kulislere göre, hem kabine ittifak çizgisinde önemli gelişmeler bekleniyor.

Gazeteci Deniz Zeyrek de, bu beklentilerin tabanda da arttığını söyledi. Zeyrek’e göre, mart sonuna kadar değişimlere tanıklık edilecek.


Zeyrek, Sözcü’deki yazısında, “MHP kanadı bu bilgiyi teyit etmese de AK Parti tabanında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MHP lideri Devlet Bahçeli’yle görüşmelerinde kabine için isim istediği, ancak Bahçeli’nin kabul etmediği konuşuluyor. Belli ki AK Parti tabanı, Erdoğan’ın parti yönetimiyle birlikte kabinesini de değiştirmesini bekliyor. Parti yönetimindeki önemli bazı isimlerin kabineye alınması isteniyor” dedi.

Zeyrek, “İkinci bir beklenti de Aile ve Çalışma, Kültür ve Turizm, Çevre ve Şehircilik gibi bakanlıkların ayrılması. Böylece mevcut bakanlar yerinde kalsa dahi üç ya da dört yeni isim kabineye girebilecek. Siz de göreceksiniz, bugünden mart sonuna dek en çok iktidar partilerindeki değişimleri kabine değişikliği ihtimallerini konuşacağız” diye yazdı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ