Aşı çağrısı yapıldı ancak randevu sistemi çalışmıyor: Aşı süreciniz tamamlanmıştır!

Yurttaşlar, eNabız’a girdiklerinde “Aşı süreciniz tamamlanmıştır” uyarısı ile karşılaşıyor, randevu alamıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarının artması üzerine “50 yaş üstüyle risk grubundakilerin, son aşıları üzerinden altı ay geçmişse, hatırlatma dozu aşılarını olmalarını ısrarla öneriyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Ancak yurttaşlar, eNabız’a girdiklerinde “Aşı süreciniz tamamlanmıştır” uyarısı ile karşılaşıyor, randevu alamıyor. Cumhuriyet'teki habere göre TTB İkinci Başkanı Ali İhsan Ökten, Sağlık Bakanlığı’nın riskli gruplara aşı önerdiğini ancak aşı radevularının kapalı olduğuna dikkat çekti. Ökten şunları söyledi:


“Daha önce de böyle çelişkili durumlar yaşandı. Bakan yanlış bilgilendirilmiş olabilir. Önce sistemi açıp sonra açıklama yapmalılar. Bizde işler hep tersten yürüyor.

Vaka sayıları 7 binlerden 56 binlere çıktı. Bayram sonunda vakalar artacak. Tam aşı dediğimiz üç doz uygulanan kişiler yüzde 35’ler seviyesinde. Bakanlık aşılamayı unuttu açıkçası. Yeniden hatırlaması iyi olacak ama bu sözde olmamalı. Bakanlığın bunu çok daha ciddiye alması gerek. Sağlık çalışanları için de sistemin açılıp aşılanmaları gerek."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ