Ebru Gündeş'in mal varlığına neden el konulmadı

Rıza Sarraf ve akrabalarının Türkiye'deki mal varlıklarına el konulmuştu. Ancak mal varlığına el konulanlar arasında Sarraf'ın eşi Ebru Gündeş yoktu.
Rıza Sarraf ve akrabalarının Türkiye'deki mal varlıklarına el konulmuştu. Ancak mal varlığına el konulanlar arasında Sarraf'ın eşi Ebru Gündeş yoktu. Gündeş'in evlilik öncesi yaptığı evlilik sözleşmesi gereği mal varlığının kendi üzerine olduğu ve bu nedenle kazanımlarına el konulmasının hakkaniyetli olmayacağına karar verildiği öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, ABD'de görülen Mehmet Hakan Atilla davasında tanık olarak ifade veren Rıza Sarraf ve akrabalarının Türkiye'deki mal varlıklarına el konulmuştu. 

Gerekçe ise ''Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenliği, iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri yabancı devlet lehine siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etme.'' 


Rıza Sarraf ve akrabaları hakkında soruşturma başlatıldı. Şüphelilerin, mal varlığını kaçırma girişiminde bulunduğuna dair bilgilere ulaşıldığı ifade edildi.

Taşınır ve taşınmaz tüm mal varlıklarına, banka, şirketler ve kurumlardaki tüm hak ve alacaklarına, şirket hisselerine el konulduğu açıklandı.

MAL VARLIĞINA EL KONULANLAR ARASINDA EBRU GÜNDEŞ YOK

Rıza Sarraf'ın eşi Ebru Gündeş'in mal varlığına neden el konulmadığı da ortaya çıktı. Gündeş'in evlilik öncesi yaptığı evlilik sözleşmesi gereği mal varlığı kendi üzerineydi. Bu nedenle Gündeş'in kazanımlarına el konulmasının hakkaniyetli olmayacağına karar verildi.

SARRAF'IN MAL VARLIKLARININ DEĞERİ 300 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE

Rıza Sarraf'la birlikte 23 kişinin soruşturmada adı geçiyor. El konulan mal varlıkları arasında, Kanlıca'da iki yalı, Kandilli'de köşk, özel jet, tablo, daireler, ofisler ve fabrika var. Bu arada Sarraf'ın mal varlıklarının değerinin 300 milyon liranın üzerinde olduğu belirtildi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ