Yeneroğlu’ndan Mustafa Enis paylaşımı: Adalet için bu fotoğrafla yüzleşmeliyiz

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Avukat Mustafa Yeneroğlu, tıp fakültesi 3. sınıf öğrencisi Mustafa Enis Durak’ın 6 ayda üçüncü kez tutuklanarak cezaevine gönderilmesini, ‘kahredici bir vicdansızlık’ olarak yorumladı.

Kendisi de bir avukat olan Mustafa Yeneroğlu, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Mustafa Enis’in adliye koridorunda annesiyle birlikte görüldüğü fotoğrafın içini burktuğunu anlattı. Yeneroğlu, şu paylaşımlarda bulundu:
 
GENÇ YAŞTA HAYATI ÇALINMIŞ

Cezaevine girmeden önce annesine veda eden Mustafa Enis’in fotoğrafı içimi burktu. Dosyasını inceledim. Kahredici bir vicdansızlık… Genç yaşta hayatı çalınmış. 14 yaşında birkaç kere telefonla aranmış, Kuran okumuş, namaz kılmış, sohbette görülmüş… Cezası 7 yıl 15 ay.

MAZLUMUN AHINI İŞİTMELİYİZ

Daha fazla gencin hayatı kararmasın diye bu fotoğrafla yüzleşmeliyiz. Daha fazla insanlık ölmesin diye bu korkunç adaletsizliklere karşı hakkı ve hukuku daha gür biçimde savunmalıyız. Mazlumun ahını işitmeliyiz… Kendimiz için, aynaya bakabilmek için, yarınlarımız için…

NE OLMUŞTU?

Tıp fakültesi Mustafa Enis Durak, 6 ayda üçüncü kez tutuklanarak geçtiğimiz hafta cezaevine gönderilmişti. Durak, 2014 yılında Maltepe Askeri Lisesi’ni dereceyle kazanmış ve kapanana kadar iki yıl burada eğitim almıştı. 15 Temmuz’dan sonra okul kapandı. Mustafa Enis, eğitim hayatına Anadolu lisesinde devam etti. Tıp fakültesini kazandı. Ancak 2014 yılında, 14 yaşındayken ankesörlü telefondan arandığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açıldı ve tutuklandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ