Veyis Ateş'ten ses kaydı savunması: Montajlama olduğu açık

Hakkındaki iddiaların ardından Habertürk'ten istifa eden Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz'la yaptığı görüşme kayıtlarının 'montaj' olduğunu söyledi. Ateş "Maddi talebim olmadı" dedi.

Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz'la yaptığı telefon görüşmesine ait ses kayıtlarının gerçek olmadığını iddia etti. Twitter adresinden açıklama yapan Ateş, kayıtların montaj olduğunu öne sürdü.

Ateş şu ifadeleri kullandı:


"Sosyal medyada bana ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasa dışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır.

Ulusal ve uluslararası yargıda dolandırıcılık iddiasıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp 'Benim ABD'de hiçbir hukuki sorunum yok ve aranmıyorum.' dedikten 24 sonra, ABD'nin talebiyle Avusturya'da tutuklanan, kendi ifadesiyle 'Tanrının yetiştirdiği bu özel insanın' yurtiçi ve yurtdışındaki bağlantıları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir.

Sahibi tutuklanan birtakım şahıslar, iş üstü yakalanmanın telaşıyla alelacele montajlanmış bu ses kaydını, tıpkı geçmişteki örnekleri gibi sosyal medyada servis etmişlerdir. 'Bu özel insan' nihayet yargı önünde hesap verecektir.
Bir kez daha tekraren ifade ediyorum. Bu ses kaydı oluşturulmuş bir ses kaydıdır. Büyük bir hezeyan yaşayan bu şahısla yaptığım hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır.
İftira ve hakaret niteliği taşıyan bu ses kaydını oluşturanlar, Sezgin Baran Korkmaz'ın medyadaki paralel yapılanmaları ve bu kumpasa aracılık yapanlar hakkında hukuki haklarım mahfuzdur. Bilgilerinize saygıyla sunarım."
   
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ