Urfa'dan sonra Diyarbakır Bağlar'da da patates dağıtımında izdiham yaşandı

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçiden alınıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılan patatesler için Urfa Eyyübiye'nin ardından Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde de izdiham yaşandı.

Üreticiden alınıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılan patatesler için Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde de izdiham yaşandı.  

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçiden alınan patates ve soğanlar dağıtılmaya başlanırken Urfa'nın Eyyübiye ilçesindeki dağıtımda yaşanan izdiham tepkilere neden olmuştu.


Ülke genelinde sokağa çıkma yasağının olduğu bugün benzer görüntülere Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde rastlandı. Vatandaşların pandemiye aldırış etmeden dağıtılan patatesleri alabilmek için verdikleri mücadele izdihama neden oldu.
 
Patateslerin dağıtım şekline ve izdiham görüntülerine tepki gösteren CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, "Hafta sonu kapalı olmamız nedeniyle ilçe başkanlığımız önünde yoğun bir kalabalık olduğu telefonlarını aldık. İlçe başkanlığımıza geldiğimizde burada mahşeri kalabalığı gördük. Kalabalığın sebebinin dağıtılan patatesler olduğunu öğrendik. Biz 128 milyar dolarımızı ararken meğerse Diyarbakır sokaklarında insanlığımızı kaybetmişiz. Biz, insanlığımız nerede diye soruyoruz. Bari bunun cevabını versinler. Bunu ne Allah kabul eder, ne vicdan kabul eder, ne vatandaş kabul eder. Eğer iyilik böyle yapılıyorsa biz sizin iyiliklerinizi istemiyoruz. Yardım böyle yapılıyorsa biz sizin yardımlarınızı istemiyoruz. Gereken cevabı milletimiz verecektir" dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ