Tutuklu komiserin eşi, 8 gün yatağa kelepçeyle bağlanarak tedavi edildi

Koronavirüs hastası iken gözaltına alınan eski komiser Mustafa Demirhan’ın eşi Esmahan Demirhan, 4 günlük gözaltı kararı bitmesine rağmen hastanede 8 gün yatağa kelepçeli olarak tedavi gördü.


Demirhan, Bylock kullanıcısı olduğu iddiasıyla, eşinin de müebbet cezalı olması gerekçe gösterilerek tutuklandı.

17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda görevli olduğu için meslekten atılarak tutuklanıp cezaevine konulan polislerin eşlerine ve çocuklarına yönelik gözaltı ve tutuklamalar da hız kesmeden devam ediyor.


Müebbet hapis cezası verilen tutuklu eski komiser Mustafa Demirhan’ın eşi Esmahan Demirhan, geçtiğimiz 6 Eylül’de gözaltına alındı. Koronavirüs hastası iken gözaltına alınan Demirhan’ın hastanede 8 gün boyunca yatağa kelepçeli halde tedavi edildiği ortaya çıktı.


Mustafa Demirhan

‘8 GÜN YATAĞA KELEPÇELİ OLARAK, İŞKENCE ALTINDA, TEDAVİ GÖRDÜ’

Esmahan Demirhan’ın avukatı Sümeyra Bulduk, Twitter hesabından eski komiser eşine yaşatılanları “düşman ceza hukuku” olarak niteleyerek yaşananları aktardı. Bulduk, şunları yazdı: “Müvekkilim Esmahan Demirhan hasta yatağından, ağır covid geçirirken gözaltına alındı. 4 günlük gözaltı kararı bitmesine ve uzatma kararı verilmemesine rağmen hastanede 8 gün yatağa kelepçeli olarak, işkence altında, tedavi gördü. Şikayetlerimiz sonucu 9. gün kelepçesi çıkartıldı.”
 
‘EŞİNİN MÜEBBET ALMASI’ GEREKÇE GÖSTERİLEREK TUTUKLANDI

Bulduk, Demirhan’ın hastane odasının camları vidalandığı için 15 gün boyunca temiz havadan mahrum bırakıldığını da belirterek, “Zar zor nefes alarak ifade vermeye çalıştı. Bu konuşmaları örgüt propagandası sayıldı ve ‘17/25 operasyonları kapsamında eşinin müebbet hapis cezası alması’ da gerekçe gösterilerek tutuklandı” dedi.

‘DÜŞMAN CEZA HUKUKUNUN GERÇEKTE KİMLERE UYGULANDIĞINI…’

Son dönemde birçok kişi tarafından “düşman ceza hukuku” ifadesinin kullanıldığına dikkat çeken Avukat Sümeyra Bulduk, “Birileri düşman ceza hukuku naraları atmayı iyi bilirler. Yine işlerine geldiği zaman 17/25 operasyonları üzerinden siyaset yapmayı da ihmal etmezler. Ancak düşman ceza hukukunun gerçekte kimlere uygulandığını konuşmayı ne tercih ederler ne de cesaret edebilirler” ifadelerini kullandı.
 
Bulduk, son olarak şu paylaşımda bulundu: “İnsanlığa, hukuk ilkelerine, gazetecilik ahlakına sahip olmayan kimseler bilmeliler; her şeye rağmen, haklılıkları ve masumiyetleri, benim müvekkillerimi dimdik ayakta tutmaya devam edecek.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ