Soylu’nun hedefinde bu kez Cumhuriyet var: Hesabını vereceksiniz

İçişleri Bakanı Soylu, bu kez de Cumhuriyet gazetesini hedef alarak, "Türkiye eski Türkiye değil, hesabını hukuk önünde vereceksiniz" dedi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu kez Cumhuriyet gazetesini hedef aldı. Gazete için, “Sizin tarihiniz, derin, kirli ve karanlık ilişkiler tarihidir” diyen Soylu, hesap verileceğini söyledi.

Soylu, daha önce de BirGün, Sözcü ve Karar gazetelerini hedef almıştı. Soylu, bu kez Cumhuriyet’i Sedat Peker ile ilgili haberden ötürü hedef aldı, isim vermeden, “Bir mafya pisliğinin hezeyanlarıyla terörle mücadele tarihimizin en şanlı komutanına çamur atan, ortakları HDPKK için intikam alan, Cumhuriyet gazetesi” dedi.


Soylu, “Sizin tarihiniz, derin, kirli ve karanlık ilişkiler tarihidir Türkiye eski Türkiye değil Hesabını hukuk önünde vereceksiniz” diye devam etti.
 
Cumhuriyet gazetesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarını eleştiren muhalefete, “Bir ülkede Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, Kırmızı Bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı” yanıtını vermesinin ardından, “Soylu’nun Peker açıklaması akıllara o anları getirdi” başlıklı bir haber yayımlamıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ