Soylu kendisine bayrak açan Çalışkan’ı görevden alamadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker videoları sonrası kendisine bayrak açan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’a aradan geçen 17 günlük süreye rağmen dokunamadı.


Çalışkan, Soylu’ya “Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim” demişti.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, açığa alınacağı iddialarıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alarak “Kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim” açıklaması yaptı. Açıklamanın üzerinden 17 gün geçmesine karşın Soylu Çalışkan’ı görevden alamadı.


SOYLU ÇALIŞKAN’I SUÇLADI

Katıldığı televizyon programında organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e özel polis koruması verilmesiyle ilgili Mustafa Çalışkan’ı suçlayan Soylu, “16 Ocak 2015’te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şimdi esas iş bundan sonra. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Emniyet Müdürü. Özgür Taşdemir emniyet müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir” dedi.

“AÇIĞA KİM ALACAK NASIL ALACAK BİR GÖRELİM BAKALIM”

Soylu’nun açıklamalarına Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’a yaptığı açıklama ile cevap veren Çalışkan, Soylu’nun açıklamalarından sadece kendisinin değil, toplumun da rahatsız olduğunu dile getirmişti. Açığa alınmayı bekleyip beklemediği sorusuna Çalışkan, “Türkiye’deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiye’de insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim” ifadelerini kullandı.

SOYLU ÇALIŞKAN’I GÖREVDEN ALAMADI

Soylu, Peker’e koruma verilmesiyle ilgili suçladığı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Çalışkan’ın kendisine açıktan çektiği görevden alma restine aradan geçen 17 günde yanıt vermedi. Çalışkan görevine devam ederken, ABD Başkanı Joe Biden ile bugün Brüksel’de görüşecek olan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’ye dönmesi sonrasında yapması beklenen kabine değişikliğinde Soylu’yu görevden alacağı öne sürüldü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ