Sedat Peker: ‘Oluk oluk kan akacak’ çıkışı yapmam ortak fikirdi

Sedat Peker, sosyal medya hesabından Türkiye’nin en karanlık dönemlerinden biri olarak kabul edilen 7 Haziran ile 1 Kasım 2015 tarihleri arasında sarf ettiği “oluk oluk kan akıtacağız” sözünün, “ortak fikir” eseri olduğunu itiraf etti.


Organize suç örgütü Sedat Peker, sosyal medya hesabından bu kez Türkiye’nin en karanlık dönemlerinden biri olarak kabul edilen 7 Haziran ile 1 Kasım 2015 tarihleri arasında sarf ettiği “oluk oluk kan akıtacağız” sözünün, ortak bir fikir çerçevesinde, ülkede korku iklimi yaratmak için kullandığını itiraf etti.

AKP’nin tek başına iktidarı kaybettiği 7 Haziran seçiminden sonra Suruç katliamı, Ankara Gar katliamı başta olmak üzere birçok bombalama, cinayet ve hendek operasyonları gibi olaylar gerçekleşmişti. 1 Kasım’daki seçimde AKP yeniden tek başına iktidar koltuğuna oturmuştu.


‘BENİ TEMSİL YETKİSİ OLAN ARKADAŞLARIN SİZİNLE KAÇ KERE GÖRÜŞTÜKLERİNİN…’

Peker, kişisel Twitter hesabındaki paylaşımlarında, paramiliter örgüt SADAT’la ilgili dikkat çekici ifadeler kullandı. “Bana suç örgütü lideri diyorsunuz. Madem ben suç örgütü lideriyim, baskı yapmayı bırakın ben de rahat rahat video çekeyim. Ben suç örgütü lideriysem, neden bu kadar korkuyorsunuz? Ayrıca hiç tanışmadığımızı, konuşmadığımızı söylemişsiniz” diyen Peker, “HTS kayıtları çıkarıldığında biz telefonla konuşmuş muyuz konuşmamış mıyız zaten bu ortaya çıkacaktır. Bunların yok edilmesi zaten mümkün değildir. Ayrıca ben zaten bir yere görüşmeye gitmem. Yapımı herkes bilir. Beni temsil yetkisi olan arkadaşların sizinle kaç kere görüştüklerinin, ayrıca SADAT’ın  resmi programlarına kaç kere katıldıklarının hem HTS kayıtları hem videoları ortadadır. Zamanı geldiğinde bunların hepsi zaten ortaya çıkacaktır” ifadelerini kullandı.
 
‘EN BÜYÜK ÖZELLİĞİNİZ RADİKAL İSLAMİ TERÖR ÖRGÜTLERİNİ EĞİTMENİZ’

SADAT için, “Savaşta hile mübahtır hadisinin altına sığınıp tüm iğrençliklerinizi ne güzel de yapıyorsunuz” diyen Peker, Suriye’de varsınız. Şanlı askerlerimiz, polislerimiz mücadele veriyor. Onlar sadece maaş alıyor, şehit oluyorlar, siz tüm gelir kaynaklarını çalıyorsunuz. Libya’da varsınız, yine aynısı. 22 küsür ülkeye eğitim verdiğinizi söylemişsiniz. Yetkiliniz bu ülkelerin isimlerini vermedi. Biz hepimiz biliyoruz ki sizin en büyük özelliğiniz radikal İslami terör örgütlerini eğitmeniz. Ayrıca akit yazarı Sabri Balaman sizin içinizden biri. Benim de değer verdiğim biri. Kendisiyle görüşmelerimizin HTS kayıtları da ortadadır” dedi.

‘ÜLKEDE KORKU İKLİMİ YARATMAK İÇİN SİLAHLANIN ÇAĞRISINI YAPMAM ORTAK FİKİRDİ’

Peker, son tweetlerinde ise “oluk oluk kan akacak” sözlerine açıklık getirerek, “Ülkede korku iklimi yaratmak için silahlanın çağrısını yapmam ortak fikirdi. Oluk oluk kan dökülme çıkışını yapacağından haberdar değildik diyemezsiniz. O tarihlerin birkaç gün öncesinde yaptığım görüşmelerin HTS kayıtları da ortaya çıkacaktır” dedi.
 
‘15 TEMMUZ’DAKİ HALKIN ŞANLI ZAFERİNİ SADİSTLİKLERİNİZLE LEKELEDİNİZ’

Peker, sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz’daki halkın şanlı zaferini siz lekelediniz (sadistliklerinizle). Bizden korkma, sana zararımız olmaz demişsiniz. Eğitimlerinizde sızma ve boğma varmış. Siz Küçük Sedat’ı bile boğamazsınız (yanlış anlaşılmasın, akrabamız, canımız). KİMSİNİZ ULAN SİZ?”

İLK “OLUK OLUK KAN AKACAK” LAFINI AKP’YE DESTEK MİTİNGİNDE SÖYLEDİ

Sedat Peker, ilki 2015’te ikincisi ise 2016’da olmak üzere iki kez “oluk oluk kan akacak” ifadesini kullandı. Peker, 10 Ekim 2015 tarihinde Rize’de düzenlediği” teröre lanet” mitinginde, “Adeta dünyanın şah damarları kesilmişçesine oluk oluk hepsinin kanlarını akıtacağız. Nehirler dolusu kanları aktıkları zaman anlayacaklar” ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a diz çöktürülmesinin devlete diz çöktürülmesi anlamına geleceğini savunan Peker, 1 Kasım seçimlerinde AKP’ye destek çağrısı yaptı. Miting alanına, Peker’in Erdoğan’la fotoğrafı asıldı. Mitinge yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

İKİNCİ “OLUK OLUK KAN AKACAK” SÖZÜ BARIŞ AKADEMİSYENLERİ İÇİN

Peker, ikinci kez “oluk oluk kan akacak” sözünü sarf ettiğinde ise tarihler bu kez Ocak 2016’yı gösteriyordu. sedatpeker.com sitesindeki bildirinse Peker, güneydoğu illerindeki ‘abluka’nın bitmesini talep eden 1100’ün üzerindeki akademisyeni tehdit ederek, “Oluk oluk kan akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız” dedi. Peker, bildiride yer alan isimlerin vatanı ‘işlemez hale’ getirmeleri durumunda ‘vatanın evlatları’ndan asla merhamet görmeyeceğini belirterek sözlerini şöyle bitirdi: “Tekrardan söylüyorum; OLUK OLUK KANLARINIZI AKITACAĞIZ VE AKAN KANLARINIZLA DUŞ ALACAĞIZ!!!”

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ