Savcı tahliye isteyince Duygu Çelikten'in annesi mahkeme heyetinin önünde diz çöktü

Duygu Çelikten’in katil zanlısı Veli Ünder ile cesedi ortadan kaldırmaya yardım etmekle suçlanan 3 sanığın yargılandığı duruşmada savcı tahliye isteyince anne Leyla Çelikten tepki gösterdi.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan iki çocuk annesi Duygu Çelikten, geçen yıl 6 Eylül'de, fatura ödemek için evden çıktı ama bir daha geri dönmedi.

Çelikten’in cesedi 13 gün sonra ormanlık alanda gömülü olarak bulunurken, en son birlikte görüldüğü Veli Ünder katil zanlısı olarak yakalandı.


Veli Ünder ve cesedin gömülmesine yardım etmekle suçlanan 3 sanık, bugün hakim karşısına çıktı.

Antalya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada, Veli Ünder hakkında 'kasten insan öldürme' suçundan ömür boyu, diğer sanıklar Mahsun Demiralp, Serhat ve Doğukan Özcan hakkında da 'gerçeğin ortaya çıkmasını engellemek amacı ile gerçeği yok etme, gizleme veya değiştirme' suçundan beşer yıl hapis talep edildi. Bugün yapılan duruşmaya güvenlik gerekçesiyle Ünder ve diğer sanıklar bulundukları cezaevlerinden SEGBİS ile katıldı. Duruşma savcısı mütalaasında Veli Ünder için 'kasten insan öldürme' suçundan indirimsiz ömür boyu hapis cezası talebinde bulunurken, diğer sanıklar Mahsun Demiralp, Serhat ve Doğukan Özcan hakkında da 'gerçeğin ortaya çıkmasını engellemek amacı ile gerçeği yok etme, gizleme veya değiştirme' suçundan cezalandırılıp, cezaevinde kaldıkları sürenin göz önünde bulundurularak tahliyelerini talep etti.

ANNE LEYLA ÇELİKTEN: ADALETİNİZE SIĞINIYORUM

Tahliye talebi sonrası anne Leyla Çelikten, oturduğu yerden kalkarak mahkeme heyetinin önünde diz çöktü. "Adaletinize sığınıyorum” diyen Çelikten, “Para karşılığı kızımı gömen, parmağındaki yüzüğü çıkaran ve vahşi hayvanlara yedirenler gün yüzü görmesin. Ben yavrumu geri istiyorum" diyerek fenalık geçirdi. Duygu Çelikten’in kardeşi Anıl Çelikten ise sanıkların en ağır cezayı almalarını isteyerek, "Ben ablamın ölüsünü keşke görmeseydim. Onu eski haliyle hatırlamayı çok isterdim. Artık akşamları yatamıyorum. Ablam uyuşturucu kuryeliğini kabul etmediği için öldürüldü. Siz mahkeme heyetinden Türkiye'ye örnek olacak bir karar çıkmasını bekliyorum" diye konuştu.

Şikayetçi ve sanık avukatları mütalaaya karşı savunma yapmak için süre isterken, mahkeme heyeti tüm sanıkların tutukluluğuna karar vererek duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

Duygu Çelikten’in evden çıktığı 6 aylül'den bir gün sonra Veli Ünder, 112'yi arayarak, "Kardeşim acil yetişin. Varsak'tan geçiyordum. Bir adam orada kadına sıktı. Yetişin, ormanın içinde. Varsak'ın üstünde" dedi ve telefonu kapattı. Bunun üzerine güvenlik güçleri söz konusu alanda geniş arama çalışması başlattı. Duygu Çelikten’in cesedi 13 gün sonra ormanlık arazide gömülü halde bulundu. Çelikten’in son görüldüğü kişi olarak Veli Ünder’in tespit edilmesi sonrası Ünder, 29 Eylül’de Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir kulübede yakalandı. Gözaltına alınan Ünder, ilk sorgusunda cinayeti işlediğini itiraf etti. Bir gün sonra da adliyeye sevk edilen Veli Ünder, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Soruşturmayı genişleten polis, Veli Ünder'in, Duygu Çelikten'in cansız bedenini, arkadaşı Mahsun Demiralp ile Serhat ve Doğukan Özcan kardeşlere 50 bin TL karşılığı gömdürdüğünü belirledi. Polis, üç şüpheliyi de gözaltına aldı. Evlerinde yapılan aramada bir miktar uyuşturucu ile hassas terazi ele geçirilen Özcan kardeşler ile Demiralp de tutuklandı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ