Rafael Nadal, Fransa Açık’ta 14’üncü kez şampiyon!

Rafael Nadal, Casper Ruud'u 3-0 yenerek Fransa Açık'ı bir kez daha (Roland Garros) kazandı. İspanyol efsane bu turnuvada 14’üncü, toplamda ise 22’nci grand slam şampiyonluğuna ulaştı.

Fransa’da düzenlenen Roland Garros (Fransa Açık) tenis turnuvasının finalinde İspanyol Rafael Nadal ile Norveçli Casper Ruud karşı karşıya geldi.

Kendisini idolü olarak gören 24 yaşındaki rakibi karşısında kusursuza yakın bir oyun sergileyen Nadal, 6-3, 6-3 ve 6-0’lık setlerle maçı 3-0 kazanarak Fransa’da 14’üncü kez şampiyon oldu.


Nadal böylece, 22’nci grand slam şampiyonluğunu elde etti. Tüm zamanların en fazla grand slam kazanan ismi olan İspanyol tenisçi, en büyük rakipleri Roger Federer ve Novak Djokovic ile şampiyonluk sayısı farkını 2’ye çıkardı.

Paris’te 14’üncü kez kupayı kaldıran 36 yaşındaki efsane, kariyerinde ilk kez Avustralya Açık ve Fransa Açık’ı aynı takvim yılı içinde kazandı.

Böylece 2022 yılının ilk büyük turnuvalarında zafer Nadal’ın oldu.

Öte yandan Nadal ile finalde mücadele eden Casper Ruud, bir grand slam finalinde oynama başarısı gösteren ilk Norveçli olarak tarihe geçti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ