PTT’nin 4 yıldır kayıp altınları nerede?

PTT’nin 2 milyonluk ödeme yapmasına rağmen ne altın alındığı, ne de ticaretinin yapıldığı ortaya çıktı. Konu, Meclis Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu’nda PTT’nin hesapları ele alınırken gündeme geldi.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın haberine göre, eski Genel Müdür Kenan Bozgeyik dönemindeki bu skandal işlemi Genel Müdür Hakan Gülten, Teftiş Kurulu’na havale etti. Hazırlanan raporda da altının ve 2 milyon doların izine rastlanmadı.

KAYIP PARA VE OLMAYAN ALTINLAR NEREDE?


PTT Genel Müdürü Hakan Gülten “Kayıp para ve olmayan altın nerede?” sorularına yazılı cevap vereceğini bildirdi ve “Teftişi ben başlattım, yargıda çıkacak sonuca göre gereken yapılacak” dedi.

PTT ile AG şirketi arasında 9 Ağustos 2018’de altın alım-satımı için protokol imzalanarak PTT’nin yurtiçi ve yurtdışında altın ticareti yapması öngörüldü. Proje ve fizibilite çalışması yapılmadan şirkete 1.5 milyon dolar ödendi, daha sonra da Dubai’den altın alımı için 500 bin dolar teminat verildi.

‘PARA GERİ ALINAMADI, ALTIN DA YOK’ 

Meclis KİT Komisyonu’nda konuşan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ‘’Para geri alınamadı, altın da yok. 2 milyon doları buharlaştıran hangi PTT yetkilisi ise işlem yapılsın” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da, “Bu firmayı hangi yetkiyle, hangi cesaretle seçtiniz? Şirketin kasasına 2 milyon dolar yetim hakkı konuluyor. Bunun hesabı çok ağır bir şekilde ödenecek” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ