Nursena Küçüközyiğit: Babam ülkenin başkentinde kaçırıldı, 134 gündür bulmadınız

Kayıp KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, babasının bulunması için CİMER’e yaptığı başvuruları paylaşarak, “Neden cevap vermiyorsunuz?” diye sordu.

Eski Başbakanlık Raportörü KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit, 29 Aralık 2020 tarihinden Ankara’nın merkezindeki Maltepe Mahallesi’nde bulunan ofisinden ayrıldığı günden beri kendisinden haber alınamıyor.

Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, babasının üç kişi tarafından takip edildiğini gösteren kamera kayıtlarını savcılara teslim etmesine rağmen soruşturmada da herhangi bir ilerleme kaydedilemedi.


Üç kez soruşturma savcısının değiştiği, üç farklı polisin Küçüközyiğit’in aracıyla ilgili üç çelişkili cevaplar verdiği soruşturmaya ek olarak Nursena Küçüközyiğit, defalarca Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) de başvurarak babasının bulunması için destek istedi. Hüseyin Galip Küçüközyiğit’e ait telefon sinyal takibinin yapılması isteği de reddedilmişti.
 
Nursena Küçüközyiğit, 134 gündür haber alınamayan babasının bulunması için CİMER’e yaptığı başvuruların ekran görüntüsünü Twitter hesabından paylaşarak “Neden cevap vermiyorsunuz?” diye sordu.

Küçüközyiğit, “Bu ülkenin başkentinde kaçırıldı babam. Neden cevap vermiyorsunuz? Kaçtığını iddia ediyorsunuz, peki neden mobeseler incelenmiyor? 134 günde babamın arabasını dahi bulmadınız, bulamaz mıydınız? #HüseyinGalipNerede Kaçırılanlar HaniNerede” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ