Mithat Sancar: İktidar susuyorsa, ‘suçları kabul ediyor’ demektir

Sedat Peker’in açıklamalarına karşın iktidardaki suskunluğa dikkat çeken HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, muhalefette de benzer bir tutum gördüklerini söyledi ve “HDP susmayacak” dedi.
‘İFŞAAT, İKRAR, İTİRAF DENKLEMİ’

“Sedat Peker isimli şahıs anlatıyor, ifşaatlar. Bunun karşısında itham edilenler susuyor. Öyle bir denklem oluştu ki, konuşanlar da bu ifşaatları doğruluyorlar. Karşımızdaki denklem ifşaat, ikrar, itiraf denklemidir. Buradan bakarsak ancak daha iyi anlayabiliriz güçler dizilişini. Kurdukları her cümle kendi suçlarını itiraf etmekten başka bir sonuç doğurmadı, şimdi susuyorlar. Susanların çevresinin genişlediğini de görmeliyiz. Bu iddiaları kabul ediyorlar. İktidar her kademede susuyorsa bu suçları kabul ediyor” diyen Mithat Sancar partisinin grup toplantısında şu değerlendirmeleri yaptı:

‘MUHALEFET SAFLARINDA DA BENZER BİR SUSKUNLUK VAR’ 


Bu suskunluk sadece iktidar çevreleriyle sınırlı kalmıyor, ne yazık ki muhalefet saflarında da benzer bir tutumu görüyoruz. Olayları küçültmeye, iddiaları sıradanlaştırmaya çalışan yaklaşımlara tanık oluyoruz. Bu ülkede birilerinin aklından bir suskunluk paktı yaratmak geçiyor olabilir. Gelin hep birlikte susalım bu dönemi idare ederek geçirelim diye bir niyet varsa buradan uyarıyoruz, HDP susmayacak.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:
dSedat Peker aslında ‘Dava’yı ifşa ediyor
dSedat Peker savunmasını yazıyor; El-Nusra’ya silahları ben değil Tayyip Abi gönderdi
dSedat Peker iktidarın ‘dokunulmaz alanlarına’ tek tek ateş ediyor

 

‘HDP, SUSKUNLUK PAKTINI TANIMAYACAK’ 

HDP hakikatleri söylemeye devam edecek, suskunluk paktını asla tanımayacak. Ne diyor AKP Genel Başkanı, “Bizim bu işlerle kaybedecek zamanımız yok” diyor, başkaları da buna aile içi mesele muamelesi yapmaya çalışıyor. İkisinin de çıktığı yer aşağı yukarı aynı kapı. Bunun Türkiye’ye, geçmişteki adalet anlayışına zararı büyük olur. Böyle bir niyet varsa bundan şimdiden vazgeçsin.

‘BİZİM BUNLARA AYIRACAK ZAMANIMIZ ÇOK’

O haykırışı HDP yapacaktır. Bu haykırışı çığ gibi büyütecektir. AKP Genel Başkanı, “Bizim bu işlerle kaybedecek zamanımız yok” diyor, siyaset-mafya-devlet iç içeliğini palazlandırırken maşallah bolca zamanınız vardı. Bu mesele o kadar basit değil. Her gün itiraf ve ikrarla doğrulanan şeyler basit şeyler değildir. Bizim buna ayıracak zamanımız çok.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ