Melih Gökçek: “Yer altında çocukların yediği 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş”

Petrol, doğalgaz, nadir toprak elementi derken AKP, milyar dolarlık jelibon rezervleri de buldu. Melih Gökçek bir ekonomi yazarının yaptığı espriyi gerçek sanınca sosyal medyanın diline düştü.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın görevden aldığı Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek, bir televizyon kanalında yaptığı konuşma ile gündemde.

Erdoğan, dünkü kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda Adana’da yüksek kaliteli petrol bulunduğunu, petrolün rezerv değerinin 1 milyon dolar olduğunu söyledi.


Erdoğan, aynı zamanda Eskişehir ve çevresinde “nadir toprak elementi” rezervlerinin tespit edildiğini duyurdu.

JELİBON REZERVİ BULUNDU

Peş peşe gelen müjdeler, AKP’nin seçim kampanyası olarak görenler tarafından uzun süredir sosyal medyada ti’ye alınıyor.

Petrol müjdesinin ardından ekonomi yazarı Murat Muratoğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan’ı tiye alarak, “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık Jelibon rezervlerine rastlandı” ifadelerini paylaştı.

AKP’li Gökçek de katıldığı bir programda yerin altında 6 milyar dolarlık jelibon bulunduğunu öne sürdü. Keşfin detaylarını henüz bilmediğini ve araştıracağını söyleyen Gökçek, kendisini ‘fake’ diyerek uyaran sunucuya da inanmadı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ