'Maske takmadığı' gerekçesiyle bekçilerce darp edildi

Bursa’da Murat Çağlayan adlı kişi, 'maske takmadığı' gerekçesiyle bekçiler tarafından darp edildi. Evinin önündeyken saldırıya uğradığını öne süren Çağlayan suç duyurusunda bulunacak.

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Panayır mahallesinde yaşayan Murat Çağlayan 7 Mayıs Cuma günü kendi evinin önünde 6 bekçi tarafından şiddete uğradığını açıkladı.

“Maske takmadığı” gerekçesiyle darp edildiğini öne süren Çağlayan, bekçilerle maske konusunda daha önce de tartışma yaşadığını söyledi. Çağlayan, “Benim bekçilerin hiçbirine karşı küfür, hakaret veya hareketim olmadı. Zaten etrafta 20-30 maskesiz kişi varken bekçiler bana kitlenerek geliyorlar. Çünkü daha önce de ceza yazmaya çalışıp yazamamışlardı. Bana gelirken ‘kimlik ver, ceza yazacağım’ deme olayı yok. Direkt saldırı amacıyla geldiler” dedi. 


"KENDİLERİNİ HAKLI ÇIKARMAK İÇİN İFTARA ATTILAR"

Bekçilerle yaşadığı tartışmada maske takmayı reddettiğini söyleyen Çağlayan, “Kusura bakma kardeşim ben lafla hareket etmem, sen bana yasa gösterirsen takarım dedim. Döndüm evime girecekken beni geri ittirdiler. Bulaşmamak için arkamı dönünce arkadan çelme taktılar. Beni yere düşürdüler. İnsanlara seslendim, onlar ayırdılar. Bekçiler de kendilerini haklı göstermek için ‘Bize hakaret etti, küfür etti, bu arkadaşın sorunu bizim rozetimizdeki Türk bayrağıyla' gibi çirkin iftiralarda bulundular. Beni burada herkes bilir, arkadaşlarım bu iftiraya yanıt verdiler” diye konuştu.

Saldırı nedeniyle tişörtünün yırtıldığını, arka cebinde bulunan cep telefonunun hasar aldığını söyleyen Çağlayan, “Tamamen kişisel husumet üzerine olan bir şey. Ben bu müdahaleyi kabul etmiyorum. Kime yaparlarsa yapsınlar kabul etmem” diyerek yarın konu ile ilgili bekçiler hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. 
"BU YAPILANIN HİÇBİR ŞEKİLDE İZAHI YOK"

Çağlayan, olay anına ilişkin görüntüleri paylaştığı video mesajında da "İnatla bana KHK var diyor ama hiçbir şekilde göster takacağım diyorum uyumlu bir şekilde gerekeni yapacağım ama maalesef yapmıyor. Daha sonra evime girmeye çalışıyorum, engel oluyorlar. Bakın arkadan yaptıkları bu muamele... Siz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına hiçbir suçu yokken teröriste yapılacak muameleyi yapamazsınız. Ben burada uyuşturucu satmıyorum, ülkem aleyhinde hiçbir işlem yapmıyorum, kimseye en ufak müdahalem yok. Benim sicilimde en ufak çizik yok. Ters kelepçe yapmaya çalışıyorlar.. Bu yapılanın hiçbir şekilde izahı yok" dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ