KPSS soruşturması: Soru havuzu tamamen silinecek

Devlet Denetleme Kurulu'nun iptal edilen KPSS'ye yönelik soruşturması kapsamında soru havuzunun tamamen silineceği ve soruları hazırlayan uzmanların yerine yenilerinin görevlendirileceği belirtildi.

ÖSYM tarafından 30 Temmuz'da düzenlenen ve bazı soruları Yediiklim Yayınevi'nin denemeleriyle aynı çıktığı için iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırılmasıyla ilgili yürütülen soruşturma diğer eğitim kurumlarını da kapsayacak şekilde genişliyor.

NTV'nin haberine göre Devlet Denetleme Kurulu (DDK) denetçileri soruların basıldığı matbaada da incelemelerde bulundu. Yayınevinin Türkiye genelinde yaptığı deneme sınavında çıkan 3 sorunun KPSS'de çıkan sorularla benzerlik taşıdığı belirtildi.


Müfettişler tarafından incelenen soru havuzlarındaki soruların tamamının silineceği, soruları hazırlayan uzmanların yerine de yenilerinin görevlendirileceği belirtildi.

ÖSYM'nin açıkladığı yeni takvime göre, Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları 18 Eylül'de yapılacak. Öğretmenlik Alan Bilgisi oturumunun tarihi ise 2 Ekim olarak belirlenirken lisans sınavı ise 9 Ekim'de yapılacak.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ