Konya’daki Kürt aileye ırkçı saldırıda ön otopsi: 7 kişiye 19 kurşun

Konya'da 7 kişilik Dedeoğulları ailesinin katledildiği saldırıya ilişkin ön otopsi raporu tamamlandı. İlk bulgulara göre 7 kişilik aileye 19 kurşun sıkılmış.


Konya’da daha önce ırkçı saldırıya uğrayan ve dün katledilen Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin ön otopsi incelemesi tamamlandı. Katledilen Yaşar Dedeoğulları’nın amcasının oğlu Erol Şan 7 kişiye toplamda 19 kurşun sıkıldığını söyledi.

Dedeoğluları ailesi ikindi namazının ardından Karatay Saraçoğlu mezarlığında toprağa verilecek.


Evrensel’den Meltem Akyol’un haberine göre, katledilen ailenin akrabası Erol Şan 7 kişiye toplamda 19 kurşun sıkıldığını söyledi.

Erol Şan yaşananları şöyle aktardı: “Dün akşam 6-7 sıralarında yaşandı. Kaç kişi olduklarını şu an bilemiyoruz. Kamera kayıtları alındı, kaç kişi olduklarını tahmin edemiyoruz. Toplamda 19 kurşun sıkılmış, kafalarına sıkılmış, durum çok acı. İnsanlar kavga dövüş eder ama gidip içerde bir aileyi yok etmek gerçekten çok vahimdir acıdır. Çok büyük bir acı çekiyoruz.

‘HEPSİNİN BAŞINA SIKMIŞ’

Barış ve Yaşar abi ile avukatın yanındaydık saat 5 buçuk civarında avukatın yanından ayrılıp eve gidiyorlar. Bunlar eve girdikten sonra katliam gerçekleşti. Benim tahminim takip edildiler. Kamerada tespit edilmiş, içeriye giriyor, Yaşar abi ile tokalaşıyor. Daha sonra geliyor arabanın içerisinde bir bidon benzin sol eline alıyor. Silahı da gömleğinin altına koyarak Yaşar abiye 5 kurşun saydırıyor. İlk kurşun Yaşar abiye. Sonra diğer çocuklara sıkmış. Hepsinin mutlaka başına sıkmış.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ