Kılıçdaroğlu’ndan ‘ikramiye zammı’ yanıtı: En az 1500 lira olmalı

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın emekli ikramiyelerine zam yapılacağı yönündeki açıklamasına ilişkin, “En az 1500 lira olmalı. Bunun için çalışacağız” dedi.


CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli ikramiyelerine zam yapılacağı yönündeki açıklamasına cevap verdi.

CHP MYK, 12 Nisan’da genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı olarak toplandı. MYK’nın başladığı saatlerde yaklaşık 20 ayrı kentte afişlerin toplatıldığı ve soruşturma başlatıldığı bilgisi üzerine Kılıçdaroğlu’nun, “Ne yaparlarsa yapsınlar, peşini bırakmayacağız” dediği öğrenildi.


Erdoğan’ın, emekli ikramiyelerine zam açıklamalarının üzerine Kılıçdaroğlu’nun, üç yıl önce emeklilere vaatte bulunmalarının ardından hükümetin iki ikramiye verdiğini hatırlatarak, “En az 1500 lira olmalı. Bunun için çalışacağız” dediği de öğrenildi.

CHP MYK’da, Ramazan ayı için gündeme gelen olası yeni salgın tedbirleri kapsamında gezilere ara verilmesi ya da daha az milletvekili ile gerçekleştirilmesi seçenekleri değerlendirildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ