Kayyım, camiden sonra belediyenin taşınmazlarını da satıyor

Bu yılın ocak ayında Sadık Yay Camisi ile Kocatepe Ortaokulu'nu satan Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyımı, nisan ayında Meclis üyesi yapılan memurlar ile gerçekleştirdiği toplantıda da benzer bir karara imza attı.


12 bin 894 metrekarelik taşınmaz, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na satıldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyım yönetimi tahsis taleplerini doğrudan kabul etmek yerine taşınmazları vergi borçları karşılığında Hazine ve Maliye Bakanlığı’na satıyor. Satışı gerçekleştirilen taşınmazlar daha sonra bakanlar üzerinden tahsis talebinde bulunan kurumlara devrediliyor.


KAYYIM, CAMİ VE OKULU SATMIŞTI  

Bu yılın ocak ayı içerisinde Sadık Yay Camisi ile Kocatepe Ortaokulu’nu aynı yöntemle Bakanlığa satan belediye, nisan ayında Meclis üyesi yapılan memurlar ile gerçekleştirdiği toplantıda da benzer bir karara imza attı.

VERGİ BORÇLARI KARŞILIĞINDA BAKANLIĞA SATIŞ 

Mezopotamya Ajansı’ndan Ahmet Kanbal’ın haberine göre belediye, Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 11 Nisan’da kendisine tahsis edilmesini istediği Artuklu ilçesine bağlı Nur Mahallesi’ndeki 12 bin 894,79 metrekarelik taşınmazı, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na sattı.Toplantıda, tahsis edilmesi istenilen taşınmazın piyasa değeri tespit edilerek, “6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun geçici 8. Maddesi gereğince Mardin Büyükşehir Belediyesinin Maliye Bakanlığına olan vergi borcuna karşılık Maliye Bakanlığına devredilmesine” karar verildi.

BORCU BORÇLA KAPATMAK

Öte yandan kayyım yönetimi, belediyenin özel şirketlere olan bazı borçlarını ödemek için de İller Bankası’ndan borçlanma yoluna başvurmaya başladı. Kayyım yönetimi, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye (DEDAŞ) olan birikmiş borçların ödenmesi için İller Bankası’ndan kredi çekmeye karar verdi. Yine belediye iştiraki olan Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü’nün borcunun kapatılması için de benzer bir yönteme başvurulduğu öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ