‘Kardeşinden MEB’e milyonluk satış’ iddialarına Selçuk’tan yanıt: Hizmet aboneliği bedeli

MEB Bakanı Selçuk, kardeşi hakkındaki iddialara ilişkin, "Yapılan satışlar, gösterilen belgeden de anlaşılacağı üzere özel şirketlere 2013 yılından beri süregelen hizmet aboneliği bedelidir" dedi.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kardeşi Oktay Selçuk’un yönetim kurulunda olduğu şirketin son iki yılda birçok kuruma 25  milyon 678 bin 159 liralık satış yaptığı iddialarını yalanlayan bir açıklama yaptı. Selçuk, “Milli Eğitim Bakanlığı, iddia edildiği gibi bu şirketten bir satın alma yapmamıştır. Yapılan satışlar, gösterilen belgeden de anlaşılacağı üzere özel şirketlere 2013 yılından beri süregelen hizmet aboneliği bedelidir” dedi.

Selçuk yaptığı açıklamada, “hizmet aboneliği bedelidir” diyerek, şu ifadelere yer verdi:


“Meslek hayatım boyunca eğitimin her alanında görev aldım. Sadece bir öğretmen, bir akademisyen değil; bir fikir insanı olarak eğitim alanında sayısız projenin içindeydim; eğitime doğrudan/dolaylı hizmet veren çok sayıda kuruluşta sorumluluk aldım. Millî Eğitim Bakanı olarak göreve başladığım gün itibarıyla sadece tek bir şirkette emeğimin karşılığı olan yüzde 25 hissemden feragat ettim. Bu görev, bunu gerektirirdi.”

“SATIN ALMA YOK, ABONELİK VAR”

“Bir haber sitesinde çıkan ve kardeşime ait hisselerin bulunduğu bir şirketin “Millî Eğitim Bakanlığına 25 milyon TL satış yaptığına” dair algı oluşturmayı hedeflediği görülen iddia ve iftiraları üzülerek okudum. Çok net ve açık olarak ifade ediyorum: Millî Eğitim Bakanlığı, iddia edildiği gibi bu şirketten bir satın alma yapmamıştır. Yapılan satışlar, gösterilen belgeden de anlaşılacağı üzere özel şirketlere 2013 yılından beri süregelen hizmet aboneliği bedelidir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ