'Kanal İstanbul anketinde 250 bin sahte oy satın alınmış' iddiası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İYİ Partili meclis üyesi Taylan Yıldız, Kanal İstanbul için internet üzerinden yaptırılan ankette parayla 'evet' oyu kullandırıldığını iddia etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin haziran ayı ikinci toplantısında söz alan, kamuoyunda "İnternetçi Arkadaş" olarak tanınan İYİ Partili Taylan Yıldız, Kanal İstanbul ile ilgili olarak, İstanbul’un anayasasının bu projeyle delinmek istendiğini söyledi.

Yıldız, gençlerin de bu projeye karşı çıktığını ve sosyal medya üzerinden “Kanal İstanbul’u destekliyor musunuz" diye anket yaptığını, yüzde 97 hayır çıktığını belirtti.


Yıldız, ancak ankete meclis konuşmasında kullanacağı notu düşerek bir hata yaptığını dile getirdi. Nitekim, takipçilerinin de trollerin para verip anketin seyrini değiştireceği uyarısında bulunduğunu anlatan Yıldız, “5 bin lira, 10 bin lira verip 50 bin oy satın alan insanlar dolar dediler. Öyle de oldu. Şu an evet yüzde 53, hayır yüzde 46” dedi.

Sosyal medya hesabından da iddialarını sürdüren Yıldız şu paylaşımı yaptı;

"Vatandaşın Kanal İstanbul'a tepkisinden korktuğunuz için bot hesaplarla sahte oy kullanıyorsunuz demiştim. İtiraz ettiniz. Ben belgesiz konuşmam. 250.000 sahte oy satın almışsınız. İnternetçi abiniz öğrenemez mi sandınız?" 
   
Taylan tweetinin altında internetten kendisinin başlattığı ankette 250 bin oy kullanılması için verilen 460 dolar 5 cent'lik siparişin görüntüsünü paylaştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ