İmamoğlu’ndan ‘ön inceleme’ açıklaması: Milletimiz kahkahalarla güldü, dalga geçti

“Türbede ellerini arkaya atarak saygısızlık yaptığı" iddiasıyla hakkında ön inceleme başlatılan İmamoğlu, "İş bakanlığa, savcılığa, CİMER’e kadar gitti" dedi.


İmamoğlu, “Fatih Sultan Mehmet’in eşinin  türbesinde ellerini arkaya atarak saygısızlık yaptığı” iddiasıyla hakkında başlatılan ön incelemeye dair sessizliğini bozdu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, “Fatih Sultan Mehmet Türbesi’nde ellerini arkaya atarak saygısızlık yaptığı” ve HDP’li belediyeleri ziyaret ettiği gerekçesiyle hakkında yapılan şikayetler üzerine ön inceleme başlattığı ve bu kapsamda ifade veren İmamoğlu, konuya ilişkin olarak açıklama yapıyor.


İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Kendimi savunmaya ihtiyaç duymadım. Duygularımı belli etmek zorunda kaldım. Böyle bir sürecin ortaya konulması kötü ortam. Bu süreci başlatılanın sahibi yok. İş bakanlığa, savcılığa, CİMER’e kadar gitti. Gazetecilerin de tartışma biçimi çok acı. Milletimiz kahkahalarla güldü, dalga geçti bu kararı verenlerle.”

“Tam kapanma kararı değerliydi. Daha önce de beyan etmiştim. Biz at meselesiyle ilgili göreve geldiğimiz günden beri her anını inceleyen bir kurumuz. 25 sene bu zulmü izleyen yöneticilere sorun. 25 yıllık yönetim döneminde birebir temas ettik. Şu anda Adalar fayton zulmünden atların kurtuluşunu alkışlıyor. Buradan siyaset üretmeye çalışan akıl, absürt soruşturma sürecini başlatılan akılla aynı akıl.”

“900 at nerede diye başlık atıyorlar. Bu manşeti atanların bir kısmı şimdi siyasidir ama geçmişte İBB’de çalışmış olma ihtimali de var. Hiçbir faytoncuyu mağdur etmeden, bütün atlarını satın alarak, tonlarca çöp topladık faytonlarla ilgili. Adalar’ın tarihi anlamda yeni bir başlangıcına imza attık. At meselesinin her adımını biz de İstanbul Valiliği biliyor.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ