İhraç Dışişleri çalışanı, ihraç astsubay, askeri öğrenci… 125 gözaltı kararı daha

Ankara'da meslekten ihraç edilen ya da uzaklaştırılan 29 Dışişleri Bakanlığı çalışanı, görevden uzaklaştırılmış 18 astsubay ile ilişiği kesilmiş 78 askeri öğrenci hakkında daha gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Gülen cemaati ile üyelik veya irtibatları olduğu iddiasıyla meslekten çıkarılan ya da uzaklaştırılan ve haklarında yakalama kararı verilen 29 kişiden 14’ü gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturmalar kapsamında, Dışişleri teşkilatı bünyesinde farklı kademelerde çalışırken meslekten ihraç edilen ya da uzaklaştırılan ve ByLock kullandıkları öne sürülen 29 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.


Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara merkezli 15 ilde  14 kişi gözaltına alındı.

MESLEKTEN İHRAÇ 18 ASTSUBAY, İLİŞİĞİ KESİLMİŞ 78 ASKERİ ÖĞRENCİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen başka bir soruşturmada ise Jandarma Genel Komutanlığı yapılanmasında yer aldıkları iddia edilen daha önce görevden uzaklaştırılmış 18 astsubay ile ilişiği kesilmiş 78 askeri öğrenci hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlıların yakalanması için Ankara merkezli 37 ilde operasyon düzenledi. Şu ana kadar 67 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ