Esnaftan-çalışandan helallik istedi: ‘Sıkıntıya düşen olduysa…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'tam kapanma' sürecinin son günü olarak açıklanan 17 Mayıs'ta 'kontrollü normalleşme'ye geçileceğini duyurdu, "Sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden hellalik istiyoruz" dedi.


AKP teşkilatı ile video konferans yöntemiyle düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimize söz verdiğimiz şekilde pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz” dedi. Erdoğan, şunları söyledi:

DETAYLAR KABİNE TOPLANTISI SONRASI 


“Detayları kabine toplantısının ardından milletimizle paylaşacağız. Niyetimiz mayıs ayı sonuna kadar ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmek, haziran ayı ile birlikte itibaren tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz.

‘VATANDAŞIMIZIN İŞİNE, AŞINA ZARAR VERMİYORUZ’ 

Salgının ülkemize sirayet ettiği 2020 Mart ayından beri aldığımız tedbirlerin, özellikle de kısıtlamaların tek amacı 84 milyon vatandaşımızın her birinin sağlığını, hayatını, geleceğini korumaktır. Mecbur olmadığımız hiçbir tedbire başvurmadık, başvurmayacağız. Bununla kalmıyor, aldığımız tedbirleri de vatandaşlarımızın işine, aşına zarar vermeyecek şekilde uygulamaya özen gösteriyoruz.

‘SIKINTIYA DÜŞEN ESNAFIMIZ, ÇALIŞANIMIZ OLDUYSA HELALLİK İSTİYORUZ’

Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden hellalik istiyoruz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ