Erdoğan soğuk algınlığı geçirdi, miting ertelendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün katılacağını Bursa mitinginin neden iptal edildiğini AKP Bursa Milletvekili Refik Özen açıkladı: Soğuk algınlığı nedeniyle ertelendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün katılacağını Bursa mitinginin neden iptal edildiğini belli oldu. AKP Bursa Milletvekili Refik Özen, Erdoğan’ın soğuk algınlığı nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, dün saat 14.00’te Bursa’da bir miting düzenlemesi ve “Guhem Uzay Havacılık Merkezi’nde Bursa Özel Sektör Yatırımları Toplu Açılışı”, “Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni”, “Gökdere Meydanı’nda Bursa Kamu Yatırımları Toplu Açılış Töreni”ne katılması planlanıyordu. Erdoğan’ın yerine programa AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım katılmıştı.


Ancak AKP Bursa İl Başkanı Davut Gürkan tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, kentte düzenlenecek mitingin ve açılışların ‘ileri’ bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

AKP Bursa Milletvekili Refik Özen’den geldi. Bursa’daki yerel televizyon kanallarından AS TV’nin yayınına telefonla bağlanan Özen, Erdoğan’ın “soğuk algınlığı” nedeniyle programlara katılamadığını söyledi.

Özen, “Bugün gelen haberle soğuk algınlığı nedeniyle sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretinin ileri bir tarihe ertelenmesi söz konusu oldu. Tabi sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığı her şeyden önemli. Bu anlamda en kısa sürede sağlığına kavuşacağını ümit ediyorum” dedi.

Bazı sosyal medya hesapları Erdoğan’ın felç geçirdiğini iddia etti. Saray’dan bu konuda henüz bir açıklama yapılmadı. Yazar Memduh Bayraktaroğlu da geçen aylarda Erdoğan’a yüz felci geçirtileceğini öne sürmüştü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ