DP’li Enginyurt: İktidarı eleştirmek ihanetle eşdeğer

DP Milletvekili Cemal Enginyurt, ismi şaibeye karışan bakanlarla ilgili yorum yapanların ‘yandığını’ belirterek, “Eleştirdin ya! Fetöcü, Pkklı, CHP'li, Biden'cı, hatta hepsi bir arada olabilirsin” dedi.


Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, son dönemde ismi iş takibi ya da fraklı işlere bulaşmış bakanlar hakkında yorum yapanların hain ilan edildiğini belirterek, eleştirinin ‘ihanetle’ eşdeğer tutulduğunu söyledi.

‘ONLAR VATAN KAHRAMANI’ 


Twitter hesabındaki paylaşımında Enginyurt, “O Bakan şunu yapmış, şu Bakan iş takip etmiş dersen yandın! Onların hepsi Vatan Kahramanları (!) Ne yaparlarsa yapsınlar, eleştirmek ihanettir(!) Eleştirdin ya! Fetöcü, Pkklı, CHP’li, Biden’cı, Hatta hepsi bir arada olabilirsin. Susarsak gök girsin kızıl çıksın. #yeterbeusta” ifadelerini kullandı.
 
AKP’Lİ ELİTAŞ: O GÜNKÜ ŞARTLARDA DEĞERLENDİRMEK GEREK

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal da eski Bakan Ruhsar Pekcan’ın kocasına ait şirketten bakanlığa dezenfektan almasını “Dezenfektan fiyatlarını o günkü şartlarda değerlendirmek gerekir. Elinizde varken ‘kusura bakmayın benim eşim bakan, vermiyorum’ demek ne kadar doğru olurdu?” sözleriyle savunan AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’a sert tepki göstermişti.

DP’Lİ UYSAL: YETER BE USTA

Uysal, Elitaş’a, “Utanır, sıkılır insan! Sizin adaletiniz Deniz Feneri Davasında zaten batmıştı. Şimdi yaptıklarınız üstüne tüy dikme, eyy Akp! Egemen Bağış’ı yüce Türk Milletinin Egemenliğini temsil etsin diye Prag’a Büyükelçi atamanın zûlü bir ömür boyu size yeter de artar bile! #YeterBeUsta” sözleriyle tepki göstermişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ