Diyarbakır Kayyımı'ndan heykel açıklaması: İki tane dişi var nasıl yaşı büyük olacak?

Diyarbakır Valiliği, kentteki heykellerle ilgili açıklama yaptı: "Dünyanın bütün bebekleri birbirine benzer. Bebeğin Diyarbakırlısı, Vanlısı, Rizelisi olmaz. İki dişi var, nasıl büyük olacak."

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, sosyal medyada tepkilere neden olan 'karpuz içindeki çocuk' heykeliyle ilgili konuştu. Karşılaştırılması durumunda heykelin gerçeğe çok uygun olduğunun görülebileceğini belirten Karaloğlu, "Bebeğin Diyarbakırlısı, Vanlısı, Rizelisi olmaz arkadaşlar. Dünyanın bütün bebekleri de birbirine benzer, ne olur bebekleri de ayırmayın" ifadelerini kullandı. Bir muhabirin bebeğin büyük gözüktüğü yönündeki sorusunu ise "İki dişi var, nasıl büyük olacak?" diye yanıtladı.

"DÜNYANIN BÜTÜN BEBEKLERİ BİRBİRİNE BENZER"


Kayyım yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havalimanı kavşağındaki parka dört heykel yerleştirdi. Halay çekenler, kadayıf tepsisini gösteren adam, hasır bileziği ve zincir ile karpuzun içindeki çocuk şeklinde tarif edilebilecek heykeller tepkilere neden oldu. Tepkiler üzerine Vali Münir Karaloğlu açıklamalarda bulundu: "Bırakın Diyarbakır’da karpuz tartışılsın, güzellikler tartışılsın. Diyarbakır’da arzumuz isteğimiz budur. Akşamki tartışmanın Diyarbakır’a bir zararı yok faydası var arkadaşlar. Eğer gerçek fotoğraflarla beraber karşılaştırırsanız gerçeğe çok uygun olduğunu da görürsünüz. Bebeğin Diyarbakırlısı, Vanlısı, Rizelisi olmaz arkadaşlar. Dünyanın bütün bebekleri de birbirine benzer, ne olur bebekleri de ayırmayın" dedi.

"İKİ DİŞİ VAR NASIL BÜYÜK OLACAK"

Bir muhabirin heykelde çocuğun yaşının büyük gözüktüğünü söylemesi üzerine Karaloğlu, "Yaşı büyük değil ya, iki tane dişi var nasıl yaşı büyük olacak" dedi.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ