Diyanet lüks tekneden halka sabır ve şükür mesajı yolluyor

Diyanet TV, Ramazan yayınları dolayısıyla günlük kirası 35 bin lira olan gezinti teknesini bir aylığına kiraladı. Diyanet’in lüks tekneden program yapması halkın “Millet aç geziyor, siz gemi tepelerinde keyif çatıyorsunuz” tepkilerine yol açtı.


Ankara merkezli yayın yapan Diyanet TV, ramazan ayı nedeniyle iftar ve sahur programları için İstanbul Boğazında tekne kiraladı. Diyanet’in lüks tekneden halka sabır ve şükür telkin etmesi tepki çekti.

SERMAYESİNİ ÜÇ YILDA 25 MİLYON LİRAYA ÇIKARDI


2018 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’nın iştiraki olarak kurulan Diyanet TV, üç yılda sermayesini 275 bin TL’den 25 milyon 275 bin TL’ye çıkardı. Diyanet TV’nin yayıncı şirketi Vakıf Medya’yı yöneten Türkiye Diyanet Vakfı’nın mütevelli heyeti başkanlığı görevini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş yürütüyor. Kısa süre önce sermaye artımı ile gündeme gelen Diyanet TV, bu kez ‘lüks teknede Ramazan programı” ile konuşuluyor.

BOĞAZDA LÜKS TEKNE KİRALANDI

Ankara’dan yayın yapan Diyanet TV, Ramazan yayınları dolayısıyla bir aylığına gezinti teknesi kiraladı. Dolmabahçe Camii’nin önünden, İstanbul Boğazı manzaralı Ramazan yayını için teknenin içi stüdyoya çevrildi. 3 saatlik kiralama bedeli 10 bin, günlük kiralama bedeli 35 bin liradan başlayan tekne, bir aylığına kiralandı.

AÇ HALKA LÜKS TEKNEDEN SABIR MESAJI

Sözcü’den Mert Öz’ün haberine göre Diyanet’e kiralanan teknenin kaç liradan kiralandığı ticari sır gerekçesiyle açıklanmadı. Halk, Diyanet’e kiralanan teknenin kaç liraya kiralandığının açıklanmasını istiyor. Diyanet TV’nin Boğaz manzaralı iftar yayınlarının sadece tekne kirası, uydu ve diğer yayın maliyetinin bir milyon liranın üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Küresel salgın dolayısıyla milyonlarca halk ekmek derdine düşerken, Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri sosyal medya hesaplarından İstanbul Boğazı’nın manzarasını arkalarına alarak şükür ve sabır mesajları veriyor.

EFENDİLER GEMİLERDE ŞÜKRETSİN

Diyanet TV’nin şatafatlı yayınları, vatandaşların tepkisine yol açtı. Sosyal medyadan, Diyanet’in yetkililerin paylaştığı teknede program görüntülerinin altına şu mesajlar yazıldı:

Kiraladığınız o tekneye ödediğiniz parayla 100 ailenin Ramazan ihtiyacını karşılasaydınız iyi olmaz mıydı?

Gariban yer sofrasında şükretsin, efendiler gemilerde. Millet aç geziyor siz gemi tepelerinde keyif çatıyorsunuz ve bunu benim paramla yapıyorsunuz.

Bölüm başı takriben ne kadar harcıyorsunuz? Malum pandemi koşulları, gelirlerimiz azaldı, var olanı da enflasyon eritti… Zam da dişe gelecek kadar değil. Sponsorunuz benim vergim, merak ettim kaç lira harcanıyor?

Hoca insanlara şükretmeyi öğretiyorsun da maaşın ne kadar, o gemiye kaç yüz bin lira verdiniz?
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ