DEVA Partisi’nden ‘Kanal İstanbul’ çağrısı: İtiraz et

Kanal İstanbul projesinin durdurulması için itiraz dilekçesi vermeye hazırlanan DEVA Partisi, yurttaşları da projeye itiraz etmeye davet etti.


DEVA Partisi 19 Nisan Pazartesi günü Kanal İstanbul projesinin durdurulması için İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne itiraz dilekçesi vermeye hazırlanırken, yurttaşları da projeye itiraz etmeye davet etti. DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Mehmet Emin Ekmen, ARTI TV canlı yayınına katılarak şu değerlendirmelerde bulundu:

‘YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ’ 


“Biliyorsunuz, Kanal İstanbul’la ilgili gerek bilim insanlarının, gerek meslek örgütlerinin, gerek vatandaşın örgütlü veya bireysel yaptığı bütün itirazlara rağmen, hükümet adeta yangından mal kaçırır gibi projeyi ilerletmeye çalışıyor. İlk kez açıklanan imar planları, itirazlar üzerine revize edilerek geçenlerde yeniden ilan edildi. Geçen yıl kurumsal kimliğimiz henüz şekillenemediği için itirazda bulunamamıştık. Ama şimdi 22-26 Mart tarihlerinde ilan edilen imar planlarına pazartesi günü itirazlarımızı yapıyoruz.

YURTTAŞLARA ÇAĞRI 

Bununla ilgili hazırladığımız dilekçemizi web sitemizden dileyenler e-Devlet üzerinden veya çıktısını alarak itirazlarını yapabilecekler. Pandemi koşulları olmasa büyük bir kampanya düzenlemek istiyorduk ama el ilanı dağıtmak, imza toplamak gibi bütün etkinlikler yasaklandığı için sadece temsili bir heyetle bunu yapmak zorunda kalacağız.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ