‘Derin devlet’ çatışmasında suçlar ortaya çıkıyor, savcılar sessiz

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e yakın kişilere operasyon yapılmış, birçok kişi de gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında Peker’in evine de girilmişti.
Türkiye, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ‘derin devleti’ ifşa ettiği videoları konuşuyor. Peker’in silahla adam yaralama, cinayet, uyuşturucu kaçakçılığı, tehdit, şantaj gibi birçok iddiayı gündeme getirmesine rağmen savcıların harekete geçmemesi dikkat çekiyor. Peker’in açıklamalarında birçok olay, yer, zaman ve isim belirtilerek açıklanıyor.


Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e yakın kişilere operasyon yapılmış, birçok kişi de gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında Peker’in evine de girilmişti.

Yurtdışında olan Peker ise bu operasyona art arda yayınladığı ve ‘derin devleti’ işaret ederek, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar başta olmak üzere, Turkuvaz Medya Grubu, Pelikan grubu, Korkut Eken, emniyet mensupları, milletvekilleri ve işadamlarına yönelik ifşa videolarıyla cevap verdi.

Peker’in Mehmet Ağar’ı ‘derin devletin başı’ olarak andığı videolarda, Azeri işadamı Mübariz Mansimov başta olmak üzere iş ilişkileri, AKP milletvekili oğlu Tolga Ağar’ın Elazığ’da yerel televizyon kanalında sunuculuk yapan Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Kazakistanlı Yeldana Kaharman’ın ölümündeki rolü, faili meçhul gazeteci Kutlu Adalı cinayeti gibi birçok konuda ifşalar yer aldı.

Peker’in Türkiye’nin gündemine oturan açıklamalarına Ağar cephesinden herhangi bir açıklama gelmezken, Cumhuriyet Savcılarının da harekete geçmemesi dikkatlerden kaçmıyor. Peker’in başta uyuşturucu kaçakçılığı olmak üzere ilişkilerini deşifre ettiği Ağar’la ilgili iddialar birçok suç tipini barındırıyor.
 
Peker’in Tolga Ağar’la ilgili Yeldana Kaharman’ın tecavüz edilerek öldürüldüğü iddiası için sosyal medyada savcıları göreve çağıran paylaşımlar yapılıyor.

“YOK MU KOCA ÜLKEDE BUNLARI SORUŞTURACAK BİR SAVCI?”

Abdullah Naci isimli sosyal medya kullanıcısı, “sedat peker’in mehmet ağar, tolga ağar ve pelikancılarla ilgili iddiaları insanın kanını donduruyor. yok mu koca ülkede bunları soruşturacak bir savcı? bir siyasetçinin elini arkasına bağlayarak dolaşmasından daha mı küçük meseleler bunlar?” dedi.
 
“SAVCILAR ACİLEN SORUŞTURMA BAŞLATMALI”

Gazeteci Adem Özköse de savcıların iddiaları soruşturması gerektiğini belirterek, “Sedat Peker’in ikinci videosunu da seyrettim. Mehmet Ağar ve Pelikancılarla ilgili iddiaları tam bir skandal. Milletimizin geleceğini düşünen savcılar acilen soruşturma başlatmalılar. İddialar doğruysa Türkiye çok kötü bir yere doğru sürükleniyor demektir” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ