CHP’li Bekaroğlu İkizdere'den seslendi: Siz durmazsanız, biz durduracağız!

CHP'li Mehmet Bekaroğlu Rize İkizdere’de "Dokunulmazlığımı mı kaldıracaksınız, ne yaparsanız yapın, açık ve net söylüyorum, bugün-yarın zaman veriyoruz. Burada durdurmazsanız biz durduracağız" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ve Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Rize İkizdere’de Cengiz İnşaat tarafından taş ocağı yapılmak istenmesini protesto eden köylülere destek verdi. 

Bekaroğlu burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:


“Telefon ettik, görüştük. ‘Problemleri gördük, ağaçları kökünden söküp atmayacağız, şelaleyi ve suyu koruyacağız’ diye devletin valisi söz verdi. Şimdi gördük, her yeri dümdüz etmişler, bütün taşları dereye doldurmuşlar. Dere diye bir şey kalmadı, şelale de örtülüyor. Açık ve net. Bunu durdurun. Her kimseniz bir süreliğine seçildiniz, bu ülke bu dağlar size tapu edilmedi, babanızın değil. Bugün bunu durdurun. Bugün durdurmazsanız, yarın biz bunu durduracağız. Bizim vergilerimizle şehit olsun diye gönderdiğimiz çocukları bizim üzerime salın, gönderin, bizi çiğneyecekler ondan sonra bu yolu açacaklar. Haydi bakalım. Mehmet Cengiz mi bu millet mi? Bakalım ne yapacaksınız? Tehdit mi kabul ediyorsunuz, ne kabul ediyorsunuz, benim dokunulmazlığımı mı kaldıracaksınız, ne yaparsanız yapın, bunu açık ve net söylüyorum, bugün-yarın zaman veriyoruz! Burada durdurmazsanız biz durduracağız.”
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ