Çatlı’nın akrabası Şensoy: Tolga Ağar, mafyanın her tahsilatından yüzde 20 komisyon alıyor

Ev hapsinde öldürülen İhsan Kaan Şensoy’un babası ve Çatlı'nın akrabası İsmet Şensoy, Tolga Ağar’la ilgili, “Türkiye’de bütün gayrimeşru tahsilatlarından yüzde 20 pay alıyor” dedi.


Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu ve AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’la ilgili ‘mafyadan komisyon alıyor’ diyerek dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı. İddiayı ortaya atan ise Susurluk kazasında hayatını kaybeden Abdullah Çatlı’nın bacanağı İsmet Şensoy. Şensoy aynı zamanda, geçen eylül ayında ev hapsindeyken vurulup öldürülen İhsan Kaan Şensoy’un babası.

1 Eylül 2020’de evinde elektronik kelepçe ile cezasını çeken İhsan Kaan Şensoy, o sırada evinde bulunan Erhan Dalbudak’ın ateşlediği silahla kasığı ve böbreklerine isabet eden kurşunlarla ağır yaralanmış, kaldırıldığı Kocaeli Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.


Jandarma ekipleri, saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen Erhan Dalbudak ile evin önünde aracıyla bekleyip olay yerinden kaçmasına yardım ettiği öne sürülen taksici Hasan Özden’i gözaltına almıştı.

Baba Şensoy, oğlunun tefecilerin eline nasıl düştüğünü, yaşadıklarını ve cinayetin nedenini anlattı. Şensoy şunları söyledi: “Tolga Ağar, her tahsilattan yüzde 20 komisyon alıyor. Türkiye’de bütün gayrimeşru tahsilatlardan, mafyanın yaptığı tahsilatlardan Tolga Ağar yüzde 20 pay alıyordu.”

KOAELİ’DEKİ TEFECİ NASIL ÇALIŞIYOR?

a3haber.com sitesinde yer alan habere göre; oğlunun ortaklarıyla batırdığı işi nedeniyle tefecilerle iş yapmaya başladığını kaydeden Baba Şensoy, Kocaeli’deki tefeciliğin nasıl işlediği şöyle anlattı: “Adem Moğultay diye burada bir tefeci var. Ayten Süleymanoğlu var. 10-15 tane tefeci var. Bir de bunların bir başı var. Bunlar tek başına at koşturamaz. Tefeciliği de araba ve daire üzerinden yapıyorlar. Nakit para vermiyor, nakit para almıyorlar. Şöyle: Çocukların çeki var 5’e 10 kala geliyor tefeciler Artemis’te buluşuyorlar, tam çeke para topluyorlar atıyorum 800 bin liralık arabayı çocuklara 1 milyon 200 bin liraya veriyorlar.”“Çocuklara 1 milyon 200 bin liralık arabayı sattı gibi gözüküyorlar. Çocuklar o günü döndürüyor ertesi gün gene sıkışıyorlar, bu sefer 1 milyon 200 bin liraya aldıkları arabayı 500 bin liraya Adem Moğultay’a satıyorlar. Yani Aem Moğultay çocukların sırtından bir günde 300 bin lira para kazanıyor. Bunun gibi 7-8 tefeci. Sefa Ertuğ var, Ertuğ Otomotiv. Samsunlu bir şirket var. Onlar da tır tır araba gönderiyorlar, onlara birebir şahidim.”

“TÜRKİY’DE NE KADAR MAFYA VARS AKAAN KUCAĞINA OTURDU”

“Bir zaman sonra çekleri dönemediler. Bütün çekleri tefecilere düştü. Tefeciler çekleri tahsil edemeyince Kaan’ı çok sıkıştırdılar, beni çok sıkıştırdılar. Ondan sonra aklına Türkiye’de ne kadar mafya gelirse Kaan hepsinin kucağına oturdu. Bir ay o aldı bıraktı, ikinci ay o aldı bıraktı, üçüncü ay o aldı… Bunların içinde Oflu İsmail var, Ankaralı Çinçin mafyası var, Saral’lar var. Aklına kim gelirse. Kaan bunlara vaatlerde, beni rahat bırakın, paranızı ödeyeceğim dedi.”

“TOLGA AĞAR DA HER TAHSİLATTAN YÜZDE 20 KOMİSYON ALIYOR”

“Birebir şahit olduğum bir toplantıda Sedat Peker röportajlarında adı geçen Tolga Ağar da vardı. Ve Tolga Ağar da her tahsilattan yüzde 20 komisyon alıyor. Türkiye’deki bütün gayrimeşru tahsilatlardan. Mafyanın yaptığı tahsilatlardan Tolga Ağar yüzde 20 para alıyor. Yol veriyorlar diye. Nasıl veriyorlar bilemem.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ