Bir polis intihar notu bırakıp kayboldu: Onca zulüm ve işkenceye dayanamadım

Nizip Emniyet Müdürü ile telefon görüşmesi yapan CHP'li Murat Bakan; müdürün, polis memuruna ulaşamadıklarını ve iddiayı doğrulayamadıklarını ilettiğini söyledi.


Son 1 ayda polis intiharlarının 20’ye yükseldi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Murat Bakan, bu kez Gaziantep’te görev yapan Muhammed Arslan isimli polis memurunun arkasında intihar mektubu bırakarak ortadan kaybolduğunu duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne çağrıda bulunan CHP’li Bakan, Nizip İlçe Emniyet Müdürü ile telefon görüşmesi yaptığını, müdürün, polis memuruna ulaşamadıklarını ve iddiayı doğrulayamadıklarını ilettiğini söyledi.


“KÜFÜR, TEHDİT, HAKARET…”Bakan, Gaziantep’te görev yapan Muhammed Arslan isimli polis memurunun arkasında intihar notu bıraktığını ve kendisine ulaşılamadığını aktardı. Polis memuruna ait olduğu belirtilen mektupta şöyle yazıyor:

“Canım ailem, vefakar anam, asker babam, canım kardeşim… Biliyorsunuz ki Peygamber ocağında darp edildim, küfür, tehdit ve hakarete maruz kaldım. Adalet kapısını yüzüme kapattılar, sürgüne gönderildim.”

“Ama din kültürü öğretmenliğini bırakıp, baba mesleğini seçtiğim gün bana oğlum, ‘gitme’ demesinde ben senin gönlünü edip ikna edip gitmiştim polisliğe. Sen haklıydın ana, her şeyimi söküp aldılar.”

“Canım anam sakın hiç üzülmeyesin, ağlamayasın. Senin oğlun vatanına ve milletine asla ihanet etmedi. Alnınız açık, başınız dik olsun. Tarafıma yapılan onca baskı, zulüm, mobbing ve psikolojik işkenceden sonra dayanamayıp hayatıma son veriyorum.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ